Інспектори щодня відпрацьовують у місті кілька локацій, де стихійних торговців найбільше. Спочатку їх тільки попереджають, закликають йти на ринки, якщо й це не допомагає – складають протоколи.
Кореспондентка "МБ" разом з інспекторами провела рейд біля зупинки "Мікрорайон".
Обід, 28 червня. Приблизно 12:30. Підходимо разом із заступником начальника управління Віталієм НАЗАРОВИМ та ще з двома інспекторами, Сергієм та Денисом, до бабусі, яка продає овочі.
– Ви знаєте, що тут торгувати не можна? Краще йдіть на ринок, місце там коштує всього п’ять гривень, – каже до бабусі Віталій Назаров.
– Ой, а я й не знала, що так дешево. Але сьогодні День Конституції, не штрафуйте мене! – відповідає бабуся.
Ще кілька хвилин інспектори пояснювали жінці, чому не можна тут продавати та що їй за це загрожує. Як виявилося пізніше, вони їй це пояснюють вже не вперше…
"Заохочують їх ті, хто купує"Інспектори розповідають, що найчастіше відпрацьовують місця, де великі скупчення стихійних торговців. Це "Мікрорайон", вулиці Головна-Ентузіастів, а також Комарова.
– Складаємо протоколи за 152 статтею, а вже відповідна комісія визначає розмір штрафу – від 340 до 1700 гривень. Це залежить від того, хто торгує. Якщо підприємець продає з автобуса, то штраф може сягати до 1700 гривень. На ринках міста є місця, там оплата символічна – від 5 до 10 гривень за день. Просто у них така тактика: де більше скупчення людей, там вони й сподіваються продати. А ще заохочують їх ті, хто купує, – каже В. Назаров.
Переходимо на інший бік вулиці, здалеку чути сварки. Сьогодні продавців тут мало, почули вже від когось, що працюють інспектори.
"Ви хочете, що мої діти тільки хімію з супермаркетів їли?"Чоловік із жінкою продавали фрукти та овочі з автобуса. До них підійшов інспектор Сергій та попередив, що така торгівля заборонена. Через це їм доведеться зібрати все і поїхати. До того ж вони неправильно припаркувалися, за це їм також доведеться оплатити штраф.
Продавці неохоче, але збирають продукти у машину.
– Не даєте копійку заробити, – обурюється жінка.
Тим часом до автобуса підходять люди, які теж починають сваритися з інспекторами.
– Ви хочете, що мої діти тільки хімію з супермаркетів їли? Хочете нас залишити без домашнього? Дивіться краще за тими, хто справді щось порушує, – кричить жінка.
– Пані, ми просто хочемо, щоб люди продавали своє "домашнє" на ринках. Нікуди воно не зникне. Там якість продуктів можна перевірити, – відповідає їй Сергій.
Проте жінці й така відповідь не сподобалася. Вона далі за своє. У той час її маленький син витягнув з пакета немитий персик і з’їв його. Справді ж, зате не з супермаркету.
Сварки ще через кілька хвилин стихають, і люди розходяться, як і решта продавців, які ще донедавна тут торгували. Але саме ці продавці не збираються їхати, інспектори чекають.
– Це ще не найгірша ситуація, – каже мені Сергій. – От минулої суботи на моїй зміні таке було, що довелося навіть викликати поліцію. Це ми відпрацьовували ринок на вулиці Ентузіастів, не могли розібратися з продавцем. Таких випадків дуже багато.
Ще у цей день говорили з чоловіком, який продавав черешню. Сказав, що їде додому, але чи надовго…
Загалом же інспектори кажуть, що продавці часто реагують на вимогу прибрати товар гостро. Говорять, що повністю проблему зі стихійною торгівлею в місті розв’язати можна, якби не люди, які самі ж купують…
ЦифраВід 340 до 1700 гривень – штраф за стихійну торгівлю.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-07-2022, 13:58
0
9 426