Київська компанія The Good Plastic на початку березня переїхала до Чернівців. Вона працює в Україні та ще в кількох країнах понад три роки. Проте її засновники – українці. Виготовляють плити з високоякісного поліпропілену, тобто спеціального виду пластику. Їхня продукція потрібна для створення інтер’єрів, декору та різних меблів.
Кореспондентка "МБ" побувала на виробництві компанії у Чернівцях, поспілкувалася з виконавчим директором Юрієм Криницьким. Він розповів про переїзд, специфіку та перспективи роботи у Чернівцях.
Переважно працюють чоловікиНаразі на підприємстві працює 11 людей, більшість яких із Києва. На початку березня було 37 працівників, але через різні причини, пов’язані з війною, компанії довелося скоротити штат. Здебільшого працюють чоловіки, бо робота є фізично важкою. Вага однієї плити – до 70 кілограмів.
– Коли ми вирішили переїжджати, Білу Церкву, де знаходиться наше підприємство, вже обстрілювали. Зіткнулися з тим, що раптово виросла ціна винайняти транспорт. Не дуже люди хотіли їхати, бо боялися. А нам треба було близько шести фур, щоб вивезти найнеобхідніше. Скористалися державною програмою релокації бізнесу. Подали заявку і вже через кілька днів нам зателефонували з різними пропозиціями. Перевізників знайшли самостійно, але держава повернула частину коштів, – розповідає Ю. Криницький.
Пластикові плити, які виготовляє компанія, використовують для різних потреб. Це можуть бути полиці у магазинах, стільці, столи.
– Сфера застосування залежить від фантазії дизайнерів. Аналогів наше підприємство не має. Якщо простіше, то полістирол, з якого ми робимо плити, – це перероблений вторинний пластик. Максимально все, що можна виготовити з вторинного пластику, ми і виробляємо, – додає директор.
Ціна залежить від розмірів, візерунка Робота передбачає три етапи – сушіння сировини під гарячим пресом, охолодження і шліфування на спеціальному верстаті.
– Не можу сказати, скільки часу йде на виготовлення однієї плити. Все по-різному. Буває так, що можемо зробити три плити одного виду за годину, якщо візерунок потрібно самостійно розробляти – на це йде більше часу. Також від цього й залежить ціна, – розповідає пан Юрій.
Робота у Білій Церкві та у Чернівцях відрізняється, каже підприємець. Та переїзд у наше місто був максимально потрібним. Продажі компанії не впали від початку війни через те, що співпрацюють переважно з іноземними фірмами. Та зараз фірма зіштовхнулася з новими проблемами – черги на кордонах і логістика.
– Під Києвом у нас був новий завод, де все було за європейськими стандартами. Тому важко було знайти таке саме приміщення тут за короткий час. Та орендою саме цього ми задоволені. Довелося дещо скоригувати роботу, але це не суттєво, – каже підприємець, – Ми продаємо на Європу. Продавали б лише в Україні, то війна б на нас відчутніше вплинула. Тепер ретельніше треба все планувати через форс-мажори, які можуть виникати. Наприклад, час доставки товару. Кордони переповнені, тому час доставки може збільшуватися.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-07-2022, 12:44
0
12 990