Верховна Рада України продовжила військовий стан до 23 серпня 2022 року.
Де і хто може вручити повістку, та як вона має виглядати,
консультують юристи Асоціації правників України.
Законодавство не визначило місце, де можна чи не можна вручати повістку. Її можуть віддати особисто в руки будь-де: на вулиці, блокпості, вдома чи на роботі.
Людина, якій вручають виклик, має показати свої документи. Їх в умовах воєнного стану треба завжди носити з собою. На підставі цих документів й виписують повістку. Її мають вручити особисто. Якщо людина відмовляється отримати повістку, складають акт та вручають військовозобов’язаному під підпис.
В умовах війни представники терцентру комплектування можуть подзвонити військовозобов’язаним. У такому разі треба прийти в терцентр в обговорений час.
Вручити повістку може співробітник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), а також уповноважені особи органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, фізичні особи-підприємці, керуючі багатоквартирних будинків, власники будинків.
У повістці зазначаються:
— прізвище, ім’я, по батькові, рік народження призовника та його адреса;
— місце роботи особи;
— вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до ТЦКСП, призов на військову службу до ЗСУ);
— дата, час та адреса, за якою необхідно з’явитися;
— застереження щодо необхідних документів;
— назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника ТЦКСП.
Повістка — це письмовий документ, і законом не передбачене вручення повісток усно або іншим чином, без видачі письмового документа.
За повістку можуть розписатися батьки, дружина, родичі. Її можуть залишити у дверях чи кинути до поштової скриньки, але в такому разі повістка буде непідписаною.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
27-06-2022, 01:59
0
1 738