Президент Асоціації українських банків Андрія Дубаса повідомив, що до підвищення ставки банки брали у НБУ рефінанс під 9% та вкладали ці гроші в облігації внутрішніх державних позик України у середньому по 12%. Після підвищення ставки з 10 до 25% повертати гроші Нацбанку банкам доведеться по 27%, що безумовно завдасть удару банківській сфері.
Мова здебільшого про приватні банки. Асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євгеній Дубогриз вважає, що в АУБ мали на увазі приватні банки, які мають найбільшу частку рефінансування НБУ у всьому фондуванні та яким зараз дуже потрібні гроші для швидкого погашення запозичених кредитів рефінансу.
Це такі банки:
РВС Банк (RwS bank);
КІБ (ComInBank);
Авангард;
Банк Січ;
Індустріалбанк;
Кристалбанк;
Скай Банк;
Альянс;
МТБ Банк;
“Український капітал”;
Радабанк;
Кредитвест банк;
Глобус;
Моторбанк;
Укрбудінвестбанк;
АП Банк (Агропросперіс Банк);
Таскомбанк.
Немає точної інформації про те, які насправді справи в цих установах, однак саме вони мають велику частку зобов’язань перед регулятором, і саме вони після підняття облікової ставки, оперативно підняли відсотки за депозитами. Відповідно, фінансове становище в цих банках не може бути втішним. Але те, що цим банкам потрібно багато грошей, щоб погасити запозичені кредити, автоматично не означає, що вони стануть банкрутами, а лише про те, що після підняття облікової ставки в них проблеми з доходами.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
26-06-2022, 15:45
0
1 551