Часом від підземних смітників біля кінотеатру "Чернівці" у центрі міста неприємно пахне. Проблема виникає тоді, коли сміття звідти довго не вивозять.
Таку скаргу від чернівчан отримала редакція "МБ", пише molbuk.ua
Кореспонденти вирішили з’ясувати ситуацію. 20 червня близько 18.00 смітники не були заповнені доверху, тому й особливого смороду від них не було. На одному вже горіли червоні лампочки: це означало, що яма забита. Інші ж були заповнені наполовину, судячи з зелено-червоного світла.
"Це крок уперед"
Перехожі зауважують: підземні смітники – це естетично, проте є нюанси.
"Наскільки пригадую, їх встановлювали для того, щоби забрати відкриті альтфатери з вулиці Заньковецької, – каже чернівчанка Майя. – Проте досі не забрали. Тоді незрозуміло, навіщо вони тут потрібні. Краще б на Заньковецької їх встановили замість наземних, бо там страшенно тхне".
Також, переконана жінка, варто просувати ідею роздільного збору сміття.
Чернівчанин Ігор підземними смітниками не користувався, тому оцінити, наскільки вони практичні, не може. Проте зауважує: краще б тут облаштували якийсь простір для відпочинку, привели до ладу обдерту стіну, біля якої раніше стояв кіоск, встановили лавочки.
А от гість із Київщини Сергій переконаний: такі проєкти гарні й потрібні.
"Дуже естетичний вигляд, сучасно, стильно, чисто, по-європейськи. Тут не будуть порпатися безхатьки, собаки. Чим більше буде таких смітників, тим краще", – вважає чоловік.
Водночас на вулиці Заньковецької о 18.00 відкриті смітники вже всі були заповнені, аж із верхом. З них справді страшенно смерділо, вітром розвівало пакети. На щастя, вітер був ледь відчутний, тож сміття довкола не літало.
Тим часом у пресслужбі департаменту транспорту та окремих питань комунального господарства міськради зазначають, що сміття з центру міста вивозять щодня раз на день близько 21:00-22:00. Територію, де розташовані зазначені смітники, обслуговує "Альтфатер Чернівці".
"Прохання до мешканців не викидати великогабаритні та ремонтні відходи у підземні смітники, адже вони можуть забитися або пошкодитися", – зазначили у департаменті.
А у департаменті інфраструктури пояснили, чому наземні смітники на вулиці Заньковецької досі не забрали.
"Заплановане встановлення чотирьох підземних контейнерів на початку вулиці 28 Червня. Щойно вони почнуть функціонувати, наземні заберуть. Також уже відбулися тендери та підписані угоди щодо облаштування таких конструкцій на вулицях Кохановського та Горького. Їх мали встановити ще до травня, проте через воєнний стан роботи призупинилися. Вони будуть продовжені, щойно уряд розблокує можливість оплачувати видатки. Загалом у центрі міста має бути шість локацій із підземними смітниками. Наразі тендер відбувся щодо трьох", – повідомили у пресслужбі департаменту.
Вартість робіт – 1,2 мільйони
Як відомо, у центрі міста поблизу кінотеатру "Чернівці" ще в лютому встановили підземні смітники. А через два місяці по тому, наприкінці квітня, їх відкрили для користування. Щоправда, через кілька тижнів після відкриття довкола смітників просіла бруківка. Але підрядник за власні кошти, як повідомили у мерії, відновив покриття і запевнив, що більше такого не трапиться.
"Тут 3 метри глибини має яма, земля мусила просісти. Але зараз ми все відновимо і більше такого не трапиться, які би дощі не падали", - запевнив представник підрядної фірми.
Роботи зі встановлення підземних смітників виконала переможниця тендеру - місцева фірма "Еко сіті технолоджі", власником якої є підприємець Олексій Барашков. Вартість будівництва – 1,2 млн грн.
Локація зі встановлення підземних смітників на вулиці Університетській погоджувалася із головним архітектором Чернівців та департаментом інфраструктури та благоустрою. Вона є доречною і буде виглядати краще, ніж відкриті смітники на вулиці Заньковецької, пояснював ще у лютому кореспондентці "МБ" заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль.
"Підземні смітники вирішили встановити на вулиці Університетській, бо на вулиці Заньковецької це завадили зробити надмірна кількість підземних комунікацій. А те, що деякі "експерти" обговорюють, що там буде неприємний запах, то пояснюю, що з підземних контейнерів запаху немає. Невже 10 відкритих контейнерів на вулиці Заньковецької - це був кращий варіант? Щодо місця, то у європейських містах їх встановлюють досить багато і навіть перед муніципальними приміщеннями", - прокоментував Ігор Крохмаль.
Посадовець вважає, що завдяки підземним смітникам вдасться заховати відкриті контейнери, які псували вигляд центральної частини міста.
"Жодного запаху біля підземних контейнерів немає. Люди викидають у трубу сміття, яка підведена до звичайних сміттєвих пластикових контейнерів. Коли контейнер переповнений, то загорається лампочка зверху. Сміття будуть вивозити за графіком. Працівники матимуть пульт від підземних контейнерів. Вони їх піднімуть і вивантажать сміття", - пояснив Ігор Крохмаль.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
24-06-2022, 13:41
0
2 604