У двох пробах річкової води з Прута у районі міського пляжу в Чернівцях по вулиці Донбасівській виявили відхилення за бактеріологічними показниками. Зокрема, перевищення допустимих показників кишкової палички.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомила гендиректорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Гопко.
"У двох пробах річкової води в районі міського пляжу, які відбирали 20 червня, виявили відхилення за бактеріологічними показниками, - інформує Наталія Гопко. – Зокрема, перевищення концентрації лактозо-позитивної кишкової палички. Це індикаторний показник, який свідчить про бактеріологічне забруднення води. Така ситуація трапляється після різких змін погодних умов. До прикладу, потрапляння до річкової води забруднювальних речовин можливе після зливових дощів. Минулих сезонів траплялося, що кілька разів поспіль виявляли ці відхилення. Згодом вода очищалася і знову відповідала нормам. Тобто це мінливий показник".
У зв’язку з результатами досліджень наразі міський пляж у Чернівцях наразі офіційно не відкритий для купання.
"Базуючись на цих результатах, була рекомендація про заборону купання до очищення води, тобто протягом поточного тижня. Перевищення достатнє для того, щоби можна було не рекомендувати купатися. Тобто уже за таких показників є наявними ризики для інфікування людей кишковими інфекціями", - зазначила Наталія Гопко.
Купатися у такій забрудненій воді небезпечно передусім через можливість заковтування води. Адже під час купання завжди є ризик, що людина може випадково заковтнути воду, зауважує фахівчиня.
"Тому що, в принципі, через шкіру менші ризики інфікуватися, хіба якщо є пошкодження шкіри, подряпинки тощо. Найбільшим є усе ж таки ризик при заковтуванні води отримати достатню інфікуючу дозу і захворіти на будь-яку з гострих кишкових інфекцій", - каже Н. Гопко.
Втім, незважаючи на заборону, відвідувачі пляжу, та й інших локацій біля річки та озер у місті, все одно купаються.
Про це у коментарі molbuk.ua сказав начальник Чернівецької міської рятувальної станції на р. Прут Василь Маник.
"Ми скрізь вивісили таблички, що купатися заборонено. Але то не для наших людей, - розводить руками Василь Маник. – Не тільки ноги мочать, а таки купаються. І дітей дуже багато. Тому рятувальники все одно чергують. Наша справа – не допустити нещасних випадків. Тому ми виставляємо пост: і вахтовий спостерігач, і човен на воді – постійно. І два гучномовці є на пляжі, через які я попереджаю про заборону купання. Але ніхто з людей не реагує, наче повз них це все проходить.
Робимо зауваження, що ось, пише про заборону купання, на що відповідь: "Ми не бачили". Ну як то не бачили, якщо через кожних 50 метрів – по три заборонні знаки. Також встановлені таблички із забороною вигулу собак на міському пляжі. Але люди не зважають: часто пускають тварин гуляти тут без намордників та повідків".
Рятувальні пости облаштували також на озерах на вулицях Комарова та Південно-Кільцевій, додає Василь Маник.
Тим, хто шукає прохолоди в спекотний день, рятувальник радить освіжатися водою в душі на пляжі.
"Ми провели воду на пляжі, є душові кабінки, вода є також у вбиральнях. Тож не обов’язково йти в річку. Можна прийняти душ у чистій воді та й засмагати собі на березі", - каже Василь Маник.
Ще на початку червня molbuk.ua повідомляв, що міський пляж у Чернівцях досі офіційно
не відкритий, і коли почне роботу – невідомо. У мерії тоді зазначили, що зі свого боку зробили все необхідне, прибрали територію пляжу, а рятувальники підготували рятувальну станцію та відповідне приладдя. Проте купальний сезон так і не розпочали, тому що в ДСНС України не дали на це погодження.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
23-06-2022, 16:06
0
1 001