У селі Магала, де раніше квітнуло тюльпанове поле, розквітло лавандове.
Цьогоріч його збільшили – на двох гектарах поля висадили 20 тисяч кущів, пише molbuk.ua.
Сорт, який вирощує власниця поля Мирослава Мерешко, – дуже запашний та морозостійкий. Його назва – "Хіткота".
У понеділок, 20 червня, поле відкрили для відвідувачів. На локації створили кілька фотозон: велетенська гойдалка, декоративний столик, білосніжна лавочка та драбина. Є й місце для відпочинку, де можна сховатися від сонця. Для фотосесій можна взяти кошики із лавандою, пледи, капелюшки.
– 20 червня – це умовна дата. Якогось офіційного відкриття ми не робимо, зараз не той час. Хотілося, звичайно, зробити щось гарне. Ще в осені в нас було багато цікавих ідей, які ми хотіли втілити, але, на жаль, війна все змінила. Однак я дуже рада, що поле таки вдалося відкрити. Адже це можливість для людей трохи відволіктися, відпочити, насолодитися цією красою. Зараз саме триває пік цвітіння. Я дуже пишаюся, що вдалося створити наш буковинський Прованс, – розповідає Мирослава Мерешко.
"Цього року вони ще більше розрослися"
Жінка каже, що біля лаванди доводиться чимало працювати.
– Лаванда потребує багато догляду. Восени ми обробили грядки. Навесні знову обрізали лаванду, надали кущам форми. Боролися із бур’янами. Навіть коли лаванда відцвіте, треба полоти бур’яни і розпушувати землю, – каже пані Мирослава. Власниця переказуватиме частину вторгованих коштів на потреби ЗСУ.
Мирослава висадила лавандове поле три роки тому.
– Коли я була у Провансі (історична область у Франції), бачила цю всю красу. Мені так захотілося створити щось схоже і в нас на Буковині. Тоді ж розпитувала працівників все про лаванду: як її садять, які сорти є. Дуже хотіла купити саджанці. Французької не знала, допомагав перекладач на телефоні. Таки замовила їх. Висадила на полі, та в перший рік між рядами були такі великі стежки, кущі були маленькі. Цього року вони розрослися, стали пишнішими, стежки між рядами поменшали, – каже пані Мирослава.
Цвітіння лаванди триватиме до середини липня. Все залежатиме від погоди.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.