Станом на зараз міністерством оборони забезпечено постачання до Збройних Сил України понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру.
Про це на
Фейсбуці написав міністр оборони Олексій Резніков.
"Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ "Краб". Після гармат М777 та FH70, САУ "Ceasar" та М109А3 - це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід", - написав Олексій Резніков.
Одночасно до Збройних Сил України було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів. А також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення.
"Десятки одиниць РСЗВ радянського зразка та десятки тисяч снарядів, сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них укріпили нашу оборону за цей період. За постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка, що сумарно вже рахується на сотні, міноборони України конкурує за лідерство з російською армією", - повідомив Олексій Резніков.
Спеціалісти "Укроборонпром" відновили чи поставили на службу нашим воїнам сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної.
"Від партнерів ми отримали близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і продовжуємо цю роботу. Я вже можу не згадувати ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), ПТРК (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH / MATADOR та ін.) – їх тисячі, це загальновідомо", - перелічив Олексій Резніков.
Це далеко не повний перелік систем сучасного озброєння. Крім цього Міноборони через різні механізми передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних.
"Ми очікуємо у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА. Берегову оборону посилено надзвичайно ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з нашими "Нептунами" вже змушують ворожий флот триматися на відстані, щоб не повторити долю флагмана крейсера "Москва"", - зазначив Олексій Резніков.
За словами Резнікова, за отримання відповідних озброєнь командири мають звертатися до Командування Сил логістики.
"Хочу підкреслити, що, наприклад, по артилерії 155-мм калібру міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів. Але змінюються обставини на полі бою – збільшується потреба. Генштаб реагує на зміну оперативної обстановки – Міноборони змінює завдання своїй команді відповідно до запитів ГШ. Вже маємо чіткий план поставок артилерії до кінця липня. Днями оголошено важливу новину – американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ. Відзначу, що наші воїни вже деякий час навчаються ними управляти", - пояснив Олексій Резніков.
Навчання військових на сучасному озброєнні почалося ще у березні. Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі наших військових.
Водночас Резніков наголосив, що Україна хоч і отримала вже багато зброї, надалі потрібує важкого озброєння, і дуже швидко.
"Наші наступні цілі отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них.Забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами. Отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба", - повідомив Олексій Резніков.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-06-2022, 11:23
0
777