В Україні під час воєнного стану оголошено загальну мобілізацію, під час якої військовозобов'язані чоловіки не мають права виїжджати за кордон. Розповідаємо, для яких категорій осіб існують винятки.
В Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають обмежень за станом здоров’я.
На відміну від чоловіків, жінок спеціалістів зможуть мобілізувати виключно у разі нагальної потреби. Жінки можуть вступати до лав ЗСУ винятково за згодою, а також для жінок немає обмежень щодо виїзду за кордон під час воєнного стану.
Деякі категорії чоловіків також мають право виїжджати з України, якщо вони підпадають під категорії, визначені законом, а також якщо мають дозвіл на виїзд, отриманий у зв’язку з професійною діяльністю.
Чоловіки яких професій можуть виїжджати за кордон під час війни в Україні
Згідно з пунктом 2−6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 можливість виїхати за межі України мають військовозобов'язані:
- Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- Працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України. Для виїзду повинні мати з собою документи про службове відрядження.
Також нещодавно Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про правила перетину державного кордону чоловіками призовного віку. Відтепер з метою роботи мають право виїжджати за кордон ще декілька категорій військовозобов'язаних громадян України:
-
Працівники залізниці. Виїзд дозволено працівникам підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці. Рішення про виїзд за межі України працівників підприємств залізничного транспорту приймається:
-
Мінінфраструктури — щодо працівників АТ "Українська залізниця" та підприємств залізничного транспорту, що належать до сфери управління;
обласними, Київською міською військовими адміністраціями за місцезнаходженням таких підприємств — щодо працівників підприємств, для яких вантажний залізничний транспорт не є основним видом діяльності.
Залізничники можуть перебувати за кордон не більше 6 місяців.
-
Водії. Під час воєнного стану дозволено перетин кордону водіями, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, а також населення України, за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.
Рішення про виїзд за межі України водіїв приймають Мінінфраструктури або військові адміністрації, за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.
Також дозволено пропуск водіїв компаній, які мають транспортні ліцензії. У такому випадку перетин державного кордону можливий тільки на транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів і більше. Укртрансбезпека проводить перевірку інформації про транспортний засіб на основі даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, та вносить відповідні дані до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки.
Водіям можна безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 календарних днів. Водії компаній, що мають транспортні ліцензії, можуть перебувати за кордоном до 45 календарних днів, але це можливе лише на транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.
Спортсмени. Дозволено виїзд за кордон:
- спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
- тренерів зі складу національних збірних команд,
- спортивних суддів та інших спеціалістів, які забезпечують, зокрема, організаційний, науково-методичний, медичний супровід, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України.
Підтвердними документами є рішення Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу. Члени національних збірних України можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 30 днів. Строк перебування за кордоном може бути збільшений, якщо зазначені особи будуть брати участь в іншому спортивному заході в іншій країні, який починається протягом 10 робочих днів з дня завершення попереднього спортивного заходу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-06-2022, 15:30
0
10 582