RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Скажені ціни на паливо: у ВР пропонують кримінальне покарання за наживу на війні


За правопорушення, скоєні юридичними та фізичними особами у сферах формування та застосування цін і тарифів на соціально значущі товари, можуть встановити кримінальну відповідальність. Посилити покарання пропонують і за незаконне придбання та подальший збут продукції, що має ознаки товару військового призначення.

Відповідний проект змін до деяких законодавчих актів (№ 7425) цього тижня зареєстрував у Верховній Раді народний депутат від фракції "Слуга народу" Сергій Кузьміних.



Більш як три місяці з початку масштабної військової агресії з боку росії наша держава зазнає численних людських втрат і колосальних руйнувань інфраструктурних об’єктів та житлового фонду, зауважує парламентарій.

Робота багатьох промислових підприємств зупинилася, унеможливлено повноцінну роботу аграрного сектору і повністю заблоковано морські товарні перевезення в Чорному та Азовському морях.

За таких непростих умов, на думку С. Кузьміних, пріоритетним напрямом роботи української влади має бути забезпечення цінової стабільності на соціально значущі групи товарів. Особливо жорстко, вважає він, держава має реагувати на необґрунтоване підвищення цін на зазначену категорію товарів під час правового режиму воєнного стану.

Згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів, йдеться про борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупи гречану та вівсяну, свинину, яловичину, птицю (тушки курячі), молоко, масло вершкове, сметану, яйця курячі, олію соняшникову, цукор кристалічний, капусту білокачанну, цибулю ріпчасту, буряк, моркву, картоплю, етанол (розчин 96%), вітчизняні нестероїдні протизапальні та антибактеріальні лікарські засоби, бензин (марки А-92, А-95), дизельне пальне, газ скраплений для автомобілів.

Норми чинного законодавства є занадто м’якими до правопорушників, а покарання не відповідає тяжкості скоєного злочину, наголошується в пояснювальній записці, яка супроводжує поданий народним депутатом законопроект.

У ній також вказується на те, що окрім економічної складової подібних правопорушень, є ще й такий аспект, як спроможність державних інституцій оперативно впливати на ситуацію та ухвалювати виважені рішення, які дозволять в максимально короткі терміни стабілізувати ціни.

Інший бік поданого народним депутатом законопроекту стосується правопорушення, пов’язаного з розкраданням та з подальшим збутом через торговельну мережу або ринки продукції, що має ознаки товару військового призначення, які закуповуються централізовано за кошт державного бюджету для потреб Збройних Сил України або інших військових формувань. Йдеться про бронежилети, пластини для бронежилетів, захисні шоломи, речове майно та іншу екіпіровку (крім зброї). У тому числі, й про товари, які передаються нашій державі для потреб військовослужбовців як допомога від міжнародних партнерів чи благодійних організацій.

С. Кузьміних пропонує внести зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів і встановити кримінальну відповідальність за незаконне придбання та збут продукції, що має ознаки товару військового призначення. Якщо йдеться про значний розмір правопорушення, то передбачається встановити штраф від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до чотирьох років, чи позбавлення волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, чи службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі, каратимуться позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. За ті самі дії, вчинені в умовах воєнного стану, С. Кузьміних пропонує карати позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років та з конфіскацією майна.

Якщо ж ідеться про порушення порядку формування та застосування цін і тарифів на соціально значущі товари, вчинені в умовах надзвичайного або воєнного стану, а ціна перевищила більш як у 1,2 раза рівень, визначений Кабінетом Міністрів, то покарання передбачатиме позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, народний депутат пропонує карати позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’яти років та з конфіскацією майна.

Народний депутат очікує, що це покладе край зазначеним правопорушенням, а це набуває особливого значення в умовах правового режиму воєнного або надзвичайного часу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
3-06-2022, 00:38
Коментарів 0 Переглядів 845


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.