До війни Вадим Олійник був відомим шоуменом. Простий хлопець із села Нелипівці Дністровського району, зумів підкорити естраду. Однак 24 лютого хлопець разом зі своєю дівчиною покинули Київ та переїхали до Чернівців.
Зараз Вадим волонтерить в одному зі штабів у Чернівцях, пише molbuk.ua
– Родом я із Дністровського району, село Нелипівці. Там навчався до дев’ятого класу, потім вступив до Чернівецького будівельного технікуму. У Чернівцях співав у будинку офіцерів, тоді об’їхав дуже багато вокальних конкурсів. Саме в Чернівцях відбулося моє знайомство із професійною музикою. Тут були записані мої перші пісні, а коли мені виповнилося 18 років, вступив до Київського університету культури. Чернівці завжди будуть для мене домівкою. У мене тут багато друзів, тут мої родичі. У селі живе бабуся, їй 93 роки, – розповідає хлопець.
– Мій шлях до шоубізнесу почався саме з Чернівців. Тут я познайомився із хлопцями, які співали у вокальній студії, і ми разом почали ходити на вокал. Далі пішли різні конкурси, постійні репетиції тощо. Уже в Києві зрозумів, що хочу бути артистом. У столиці було багато кастингів та виступів, я завжди ці шанси використовував. Якось потрапив до шоу "Фабрика зірок". Ніколи не міг подумати, що хлопець із села зможе вийти на такий рівень. У мене завжди було бажання вивчати щось нове, тому зараз я кажу:
"Друзі, найголовніше – це бажання". На "Фабрику зірок" я потрапив через кастинг, їх було три. До останнього я не знав, чи потраплю туди. Нас було 20 людей. Тому було доволі важко. Для мене "Фабрика зірок" – це окрема історія. Тоді ми просто співали, це була хороша школа життя. Перша моя пісня – "Дєвочка Оля", тоді ми її співали разом із Дантесом.
Наразі шоумен волонтерить у Чернівцях та вірить, що невдовзі повернеться до Києва.
– Від початку війни я живу в Чернівцях, тут працюю волонтером у штабі. Волонтеримо і вдень і вночі. Коли приходить гуманітарна допомога із різних країн Європи, ми її розвантажуємо, сортуємо та розподіляємо у різні точки України. Паралельно даю благодійні концерти, гроші з яких передаю на підтримку ЗСУ. Наразі у кожного свій фронт, кожен робить свій внесок, каже Вадим. – Після перемоги я хочу побачити своїх маму і бабусю, вони зараз живуть в Італії. Надалі буду розвиватися, планую днями презентувати пісню. Вона народна, але на новий лад, – каже Вадим.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.