Середа, 09 липня 2025

«Творчість для мене – особливий вид медитації»: чернівчанин розповів як хобі перетворилося на роботу.

новини / Новини Чернівців
170
0

Чернівчанин Іван поділився з "МБ" своїм досвідом у сфері творчості, та розказав з якими випадками гендерної дискримінації стикався з боку близьких через бажання заробляти на творчості.

- Чому ви вирішили зайнятися малюванням? Як прийшли до цієї сфери?

"Малювати мені подобалося ще змалку. Мої рідні завжди дивувалися з такого захоплення, адже у нашій сім'ї нічим подібним ніхто не займався. Я постійно видумував якісь образи та переносив їх на папір, малював усюди: дома, на нудних уроках, в громадському транспорті, на вулиці. Коли ходив до художньої школи, навчився багатьох основ, які постійно тренував, щоб удосконалюватися. Творчість для мене – особливий вид медитації"

- Це тільки хобі, чи ви заробляєте творчістю на життя?

"Це і хобі, і робота. Я виконую різноманітні замовлення, а у вільний час – малюю щось "для душі". Я весь час займаюсь тим, що мені подобається і отримую за це гроші, не знаю, що може бути краще. Розмір заробітку, фактично, залежить від мене, скільки замовлень я візьму,за який термін виконаю і тому подібне. Я задоволений доходом, у мене навіть є можливість відкладати гроші"

- У чому полягає специфіка вашої роботи?

"В основному, я працюю як фрілансер, на різних інтернет майданчиках. Створюю ілюстрації для книг, комікси, логотипи, стікери, портрети і тому подібне. Я домовляюся із замовником про деталі роботи, термін виконання і виконую замовлення. Декому із замовників дуже подобається співпрацювати зі мною, вони навіть стали моїми постійними клієнтами"

- Як сприйняли ваші рідні і друзі, що ви хочете заробляти на життя творчістю?

"Насправді, це болюче питання, бо мої рідні, м'яко кажучи, були не в захваті. Вони казали, що це заняття не принесе мені гроші, що "чоловік повинен багато заробляти, щоб забезпечувати сім'ю", "знайди якесь нормальне заняття", "ні одна жінка не гляне на бідного чоловіка" і тому подібне. Вони довго мене відмовляли, знаходили якісь вакансії на "нормальну" роботу. Ми навіть тривалий період не спілкувалися, бо я вже не міг слухати ці нісенітниці"

- Як реагують зараз, коли ви вже на цьому заробляєте?

"Їм довелося прийняти мою роботу. Вони і досі, іноді, кажуть зайнятися чимось престижнішим, але вже не так нав'язливо. Крім того, вони дивуються, що я повністю себе забезпечую, займаючись такою "невдячною справою"

- Чи часто вам кажуть, що на творчості багато не заробиш, а чоловік повинен забезпечувати сім'ю матеріально? Як реагуєте на подібні висловлювання?

"Насправді, це дійсно часте судження, проте воно помилкове. Я це чув з самого дитинства і від друзів, і від батьків. Іноді, коли знайомлюся з новими людьми, вони запитують чи вистачає мені зароблених коштів. Мене дивують такі судження, люди, які так говорять, не надто обізнані і мислять стереотипами. Я підозрюю, що така думка з'явилася через те, що у фільмах художників часто зображають як людей, які перебиваються від копійки до копійки. Насправді, ситуація зовсім протилежна"

- Чи стикалися ви з дискримінацією через стать з боку замовників?

"Ні, замовники у першу чергу оцінюють вміння, а не стать людини"

- Якої думки притримується ваша кохана, щодо вашої роботи? Як у ваших стосунках розподілений бюджет?

"Моя дівчина дуже підтримує мене, іноді я раджуся з нею, з приводу замовлень. Ми обоє працюємо, витрати ділимо порівну. У нас є спільний рахунок, куди ми перечислюємо певний відсоток від заробітної плати, ці гроші ми витрачаємо на спільні потреби, накшталт, комунальних послуг, продуктів харчування, квартплати і тому подібне. Крім того, у нас є особисті гроші, які кожен витрачає так, як вважає за потрібне"

- Траплялися випадки дискримінації через стать, чи стереотипні судження у буденному житті? Якщо так, то у яких ситуаціях?

"Зі мною це трапляється не так часто, хоча, можливо, я не всі випадки помічаю. Проте, коли у мене було довге волосся, я часто стикався з підколками від чоловіків, іноді мені навіть у спину кричали всілякі насмішки, говорили, що я схожий на жінку і тому подібне. Мені ці реакції не зовсім зрозумілі, чому прийнято вважати, що тільки жінки можуть мати довге волосся. Ця тенденція потроху зникає, надіюсь, що скоро вона повністю зникне"

- Як би ви охарактеризували стан гендерної проблематики у сфері творчості?

"На щастя, творча сфера вільна від дискримінації за гендерними ознаками. У моїй роботі мене оточують дуже толерантні люди. Я жодного разу не стикався з дискримінацією від творчих людей. Мені хочеться, щоб так було у всіх сферах"

Авторка: Діна Колісник

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

- Що б ви порадили чоловікам, які теж працюють у сфері творчості і стикаються з подібною дискримінацією?
"Раджу слухати, у першу чергу, себе. Якщо ви цього дійсно хочете, то ви зможете заробити. Крім того, на мою думку, давно минули часи, коли чоловік один працює на роботі і повністю забезпечує сім'ю фінансово. У сучасних парах обоє працюють і можуть будувати спільний бюджет, як їм зручно. Тому не варто відмовлятися від творчості, якщо хвилюєтеся через гроші"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код: