RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Громада на Буковині порадила УПЦ МП перейти до ПЦУ: у Московській церкві це порівняли з розлученням та одруженням


Селищна рада не має повноважень вирішувати релігійні питання.

Так відреагували церковники УПЦ МП Берегометської громади Вижницького району на Буковині на рекомендацію депутатів перейти парафіям УПЦ МП на території Берегометської громади до ПЦУ.

Своє обурення вони висловили у колективному зверненні до селищного голови смт Берегомет Сергія Боднарюка, йдеться на фб-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ, пише molbuk.ua



Зокрема, дії депутатів громади представники Московської церкви на Вижниччині порівняли з розлученням та одруженням.

"24 травня позачергова 15 сесія Берегометської селищної ради на чолі з селищним головою Боднарюком С. М. показала свою некомпетентність, не знання законів та своїх повноважень. Своїм рішенням селищна рада вирішила, щоб парафії УПЦ впродовж 10 днів перейшли до релігійної організації ПЦУ.

Щоби показати безглуздість їх рішення, наведемо більш зрозумілий приклад. Наприклад, позачергова 15 сесія Берегометської селищної ради проголосувала, щоби чоловік з дружиною, які проживають в смт Берегомет, впродовж 10 днів розлучилися та одружились з іншими людьми. З цього прикладу зрозуміло, що селищна рада не має повноваження вирішувати питання, кому треба розлучитись і з ким треба одружуватись", - йдеться у повідомленні.

Також у зверненні зазнають, що "Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму правлінні та устрою".

"У статуті Української Православної Церкви ясно сказано в пункті 1: "Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму правлінні та устрою", а також у пункті 2: "Найвищими органами церковної влади та управління Української Православної Церкви є Собор єпископів Української Православної Церкви та священний Синод Української Православної Церкви на чолі з Митрополитом Київським і всієї України".

І справді, нещодавно повідомлялося, що під час собору 27 травня УПЦ МП вирішила від'єднатися від Російської православної церкви.

Проте у виданні ВВС детально розібрали ситуацію і дійшли &at_medium=custom7&fbclid=IwAR0nAgbedJAljQ6VNIc8L3IRDrHX62QmyWFKNzGU9OQmk1UnC8oiumobyAE]висновку, що про повний розрив із Російською церквою наразі не йдеться, це, швидше, лише маскування.

"Уже в неділю, 29 травня, на першому богослужінні після зміни статуту УПЦ митрополит Онуфрій пом'янув патріарха Кирила не як свого патріарха - без ранішого формулювання "великого господина и отца нашего", а просто як одного з предстоятелів церков у диптиху - саме так зазвичай роблять глави помісних церков.

При цьому Вселенський патріарх Варфоломій та ще троє предстоятелів, церкви котрих визнали ПЦУ, пом'януті Онуфрієм не були.

"Фактично ми вчора визначили формат нашої церкви як абсолютно автокефальний", - каже ВВС митрополит Климент. Відмова вживати саме цей термін, за його словами, досить легко пояснюється: "Автокефалію не проголошують, автокефалію отримують. Якби ми вчора проголосили автокефалію, це закінчилося б розколом і глобальною кризою в українському православ'ї".

Співрозмовник ВВС у Константинопольському патріархаті вважає інакше. "Це маскування. Якщо Онуфрій не поминає предстоятелів, які визнали ПЦУ, але при цьому продовжує поминати Кирила, то це просто маскування. Вони не порвали з Москвою".

Свідченням того, що про справжній розрив з РПЦ не йдеться, може вважатися ситуація з миром - спеціальною речовиною, яка використовується у церковних таїнствах. Зараз УПЦ отримує миро з Москви - це прописано у статуті РПЦ.

Проте у рішенні п'ятничного собору міститься формулювання: "Собор мав міркування про відновлення мироваріння в УПЦ". Насправді миро в Києво-Печерській лаврі варили аж до Першої світової війни, всі необхідні "потужності" для цього збереглися.

Зараз, кажуть співрозмовники ВВС, отримувати миро з Москви проблематично через відсутність транспортного сполучення, тож відновлення власного його виробництва виглядає логічним - але воно б у такому разі стало зайвим голосним свідченням того, що УПЦ йде "геть від Москви".

Один з делегатів собору у розмові з ВВС висловив думку про те, що за словами "мали міркування" насправді стоїть звернення до РПЦ за дозволом варити миро самим. Митрополит Климент у розмові з ВВС цього не підтверджує: мовляв, варять його тільки протягом Страсного тижня, тому це питання наразі не на часі, та й певні запаси мира церква ще має.

Ще один аргумент джерела ВВС у Константинополі звучить так: якби справді йшлося про реальний відхід УПЦ від Москви, Російська церква уже б "почала істерику".

Натомість реакція з Москви на рішення собору УПЦ справді наразі є досить стриманою.

Раніше повідомлялося, що у Берегометській територіальній громаді церковні парафії УПЦ можуть перейти до Православної церкви України. Таку рекомендацію ухвалили надати церковнослужителям депутати територіальної громади. На це їм дали 10 днів.
Редактор: Галина Олійник
30-05-2022, 22:17
Коментарів 0 Переглядів 4 435


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.