У Чернівцях на вихідних центр міста може перетворюватися на пішохідну зону, перекриту для автомобільного руху.
Про це на своїй фб-сторінці повідомив старший інспектор відділу архітектури міського департаменту урбаністики ЧМР Богдан Старик, пише molbuk.ua
За словами чиновника, на засіданні комісії з організації та безпеки дорожнього руху розглянули питання створення пішохідного центру у вихідні та святкові дні. Більшість членів комісії підтримали ідею, тож наступним етапом стане голосування за цю пішохідну зону на виконавчому комітеті, засідання якого планують через два тижні.
"Мені складно передбачити, як буде відбуватися розгляд, але я маю до вас, друзі, прохання. Поширте, напишіть, прокоментіть про те, що вам це треба і що тих три машини в суботу на Поштовій вам заважають. Давайте створимо критичну масу, аби за два тижні стало зрозуміло, що місто хоче ходити", - закликав Богдан Старик.
Старик наводить такі основні аргументи за впровадження пішохідної зони: збільшення кількості людей в місті; перевантаження вулиці Кобилянської; дотримання стандартів сталого розвитку та виведення авто з центру міста; різке зменшення кількості авто на вихідних в місті; різке збільшення кількості "малого" електротранспорту в місті (тсс).
При цьому, обіцяє чиновник, громадський транспорт курсуватиме за визначеними маршрутами без змін. Він також додав, що поки нововведення планують впровадити на два місяці, аби побачити, який вплив це матиме на місто.
"Після того будуть певні висновки і розуміння, куди і як рухатись далі", - зазначив Богдан Старик.
Про перекриття яких вулиць ідеться:
І. Франка, С. Бандери, М. Емінеску, Банкова, Поштова, Університетська (від пл. Центральної до вул. С. Бандери), М. Заньковецької (від вул. Університетської до пл. Філармонії), пл. Центральна (перед пам'ятником Т. Шевченку), вул. Міцкевича (від С. Бандери до вул. І. Франка), частина пл. Філармонії та частина пл. Театральної.
Буковинці по-різному сприймають пропозицію чиновника. У коментарях під дописом можна прочитати як гнівні, так і схвальні коментарі:
"Пішохідні простори в місті необхідні. При розумному підході такі вулиці оживають і наповнюються людьми, життям. Створюються точки місцевого колориту, шарму. Однозначно Так".
"Плюсую. Одної Кобилянської взагалі не вистачає"
"Якісь експеременти з живими людьми в воєнний час)"
"Саме зараз для цього рішення найкращий час.. Бо по Кобилянській вже пройти неможливо, не зачепивши когось. Особливо зараз, коли знову понаставляли цих халабуд на пів вулиці і населення збільшало.. І в світі необхідності розвитку малого бізнесу на прилеглих вуличках, також слушна ідея.. Це значно розширить географію кафешок, магазинчиків та нових місць відпочинку. Я повністю підтримую цю ідею".
"Дуже хочу пішохідні зони в Чернівцях. З радістю об'їжджатиму їх машиною у вихідні і на свята. І ще радісніше ходитиму центром міста".
"Все ж логічним рішенням з точки зору демократичного врядування є попереднє обговорення проблеми/питання з мешканцями та напрацювання спільних рішень. Організація моделювання, а вже потім втілення експерименту. Хто може сказати, яка саме "певна частина мешканців" за чи проти? Чи почута думка жителів вул. Толстого, яка фактично стає майже ізольованою, або ж жителів району Роша і т.д. Ця ініціатива має раціональну ідею, але питання потрібно вирішувати комплексно. Поряд із питанням пішохідної зони мають одразу звучати питання створення багаторівневих паркінгів, щоб не було навантаження на суміжні вулички".
"Тільки ЗА! Петиція ще раніше 2 рази була. В Европі так і є. Тим більше, що тут вже треба думати про екологію - місто задихається від вихлопів. Людям завжди складно виходити з зони "комфорту", до якої вони звикли і бояться експериментувати. Але час покаже, що це правильне рішення. Це дуже треба!"
"Думаю, пішохідну зону можна сміливо розширити від площі Філармонії до вулиці Богдана Хмельницького. Чи навіть до вулиці Івана Богуна. Там і так де-факто лише пішки можна ходити. Звісно, саму вулицю Хмельницького не перекривати", - пишуть у коментарях.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |