Ціни на заправках в Україні захмарні й вони оновлюються практично щодня. Це пов'язано з тим, що скасовано державне регулювання цін на паливо. Буквально за пару днів ціна бензину злетіла до 51-52 гривні за літр, а дизпаливо до 57-58 гривень за літр.
Раніше були встановлені граничні ціни: на бензин - до 39,86 гривні за літр, дизпаливо - до 42,31 гривні за літр. Але за такими цінами на АЗС палива просто не було або ж купити його було дуже складно.
Популярну мережу заправок OKKO звинуватили в тому, що там "накручують" ціни на бензин. Однак в ОККО пояснили, чому такі високі ціни.
В ОККО відзначають, що ціни на паливо ніхто не малює за власним бажанням і в першу чергу, висока ціна пов'язана зі зростанням курсу долара і світових цін на нафту.
"Все набагато глибше - зараз на зростання цін на пальне впливає цілий ряд факторів. Насамперед зростання курсу долара і світових цін на нафту. Для порівняння в червні минулого року нафта торгувалася по $69 за барель, а станом на 17 травня, поточна ціна досягає $115 за барель і продовжує зростати", - йдеться в повідомленні.
Крім того, раніше вдавалося оптимізувати логістичні витрати за рахунок диверсифікації ресурсу. Частина палива їхала з Білорусі, ще частина - через південні порти, ще частина - через європейський кордон.
"Тепер ми зі зрозумілих причин відмовилися від пального з Білорусі, на 100% веземо пальне з Європи та конкуруємо за нього з європейськими країнами, а європейський ринок і сам відчуває дефіцит. Наприклад, Польща на сьогодні імпортує стільки ж, скільки Україна споживає в цілому, попри те, що у них є 2 власних діючих заводи", - пояснюють в ОККО.
Ще однією причиною названо нафтове ембарго, до якого готується Європа.
"Частина країн вже відмовляється від дешевої російської нафти та нафтопродуктів і шукає альтернативи, тим самим створюючи конкуренцію на ринку, що теж, як наслідок, тягне за собою подорожчання ресурсу.
Відповідно зараз в Україні будується новий ринок, наповнений виключно дорогим європейським ресурсом на тлі зростання курсу долара, ускладненої зовнішньої логістики та зруйнованої внутрішньої інфраструктури - нафтобаз і АЗК", - додали на АЗС.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-05-2022, 19:00
0
1 790