RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Студентка Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича від початку повномасштабної війни створила телеграм-канал "Казочки від Тетянки", де записує аудіоказки та ділиться розвиваючими завданнями для діток.

Про це повідомляє molbuk.ua.



Тетяна Чаприк, 18-річна дівчина з Тернопільщини розповідає:

"Дітки немов ті губки, які вбирають всю інформацію, тому наше завдання – подбати, щоб вона була якісною, цікавою та пізнавальною".

- Яка роль українських онлайн-видань для діток сьогодні?

-У 21 столітті дітям подобається працювати з телефонами або ж планшетами. Зараз дуже важливий розвиток для дітей, адже саме з видань або ж програм діти черпають велику кількість інформації.
Сьогодні діткам легше взяти гаджет – полистати інформацію, відкрити електронну книгу або щось прослухати. Тому що ми розуміємо, що не у всіх є змога брати з собою друковані видання, і такий формат – наразі дуже допомагає малечі

- Як виникла ідея створити канал для діток?

- Вона з’явилася з початку повномасштабної війни. Я зрозуміла, що не варто сидіти, склавши руки – потрібно хоча б чимось стати корисною. І вирішила допомогти діткам, адже те, що зараз відбувається – для них складно як морально, так і фізично.
Вони отримують великий стрес, тому згодом створила канал "Казочки від Тетянки" і там почала записувати казочки. Коли дитина одягає навушники – вона може на декілька хвилин поринути у казковий світ і не чути страшних звуків війни – сирен, вибухів і тд. Тому добре, щоб у такий складний час – вони думками літали у світ надії, у світ яскравого сонечка.

- Скільки у вас є підписників?

-На цей час на каналі понад 5 тис. активних підписників і налічує понад 450 аудіокниг.

-"Казочки від Тетянки": який процес створення матеріалу?

-Процес підготовки починається з пошуку казочки, пізніше вмикаю диктофон і починається запис. На день я записую приблизно 4-5 казочок, їх шукаю в інтернет-джерелах з добрим і повчальним характером. Звісно ж, начитую їх українською мовою.

Можуть бути казки зарубіжних авторів, але перед записом – ознайомлююся з мораллю казки. Також черпаю видання з українських бібліотек, у мене вдома є багато дитячих книг звідки читаю діткам, зокрема "Казки народів світу", "Українські казки", "Казки на ніч". Попри це на канал публікую різноманітні "розвивашки-завдання" для діток. Вони з радістю виконують ці роботи і надсилають мені на пошту.

- Як спілкуєтесь з маленькими читачами?

- Іноді буває таке, що я закидаю казочки з декількома розділами. Публікую першу, а після роблю опитування, чи хочуть читачі продовження, яку казочку хотіли б почути далі, можливо, довшу або ж навпаки коротшу. З дітками завжди раджуся і записую те, що їм подобається.

Зі мною легко зв’язатися, дітки можуть написати мені на пошту або ж в соціальні мережі те, що хочуть чути в каналі. І буває, що дійсно пишуть назву казочки – я її відтворюю, а вкінці автору прохання передаю привіт.

- Що вас мотивує?

-Мене мотивують діти. Кожен день, кожен вечір вони мені пишуть і коли бачиш таку хорошу віддачу – хочеться надалі для них працювати, адже вони – це наше майбутнє.

Навчання і волонтерство: як поєднуєте?

-Спочатку було складно поєднувати цю роботу з навчанням, тому що запис займає багато часу, буває до години й більше – одна казка. Щодня стараюся спілкуватися з дітками, не було ще такого, щоб я нічого їм не написала, не привіталася або ж не побажала спокійної ночі. Починаю свій день з вітання до діток, після сідаю за пари, коли звільняюся роблю запис декількох казочок, а ввечері всім бажаю солодких снів.

- Що плануєте далі у розвитку свого каналу?

-Надалі у мене багато планів розвивати цей канал, я сподіваюся, що війна скоро закінчиться, для України почнеться світле майбутнє і ми зможемо спокійно жити, і я все одно продовжу записувати казки. Навіть думаю зробити зустріч з моїми слухачами, бо дуже хочеться з ними познайомитися. Коли бачиш ті відгуки діток, ту радість кожній казочці, ті повідомлення: "хочу зустрічі з Тетянкою" - то скоріше хочу їх всіх побачити.

Незабаром на моєму каналі будуть казочки від відомої акторки, тому для них це буде приємний сюрприз.

Авторка: Аліса Давид


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
24-05-2022, 18:30
Коментарів 0 Переглядів 1 580

Теги -

Буковинська бригада наразі виконує бойові завдання на Курщині

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.