Мешканець Заставнівщини Максим власними руками робить прикраси з бісеру.
Про те, як бісероплетіння відволікає його від тривожних думок про війну, поділився з „МБ“.
- Розкажіть про себе
"Я студент, навчався у транспортному коледжі, працюю консультантом у магазині гаджетів, багато спілкуючись з людьми. У вільний час люблю робити всілякі речі з бісеру, в основному – прикраси. Також роблю квіти, дерева, брилки та багато чого іншого".
- Як і коли ви захопилися бісероплетінням?
„У мене це ще з дитинства. Річ у тому, що моя мама, відколи її пам’ятаю, займається створенням різноманітних виробів з бісеру, у дитинстві я часто сидів біля неї і теж собі щось майстрував. З віком я перестав займатися цим так часто, лише іноді, коли щось тривожило повертався до бісеру. Це для мене була, своєрідна, медитація. Зараз же, я постійно щось роблю з бісеру“
- З чим пов’язано те, що останнім часом активніше працюєте з бісером?
„Мене дуже тривожить ситуація в моїй країні. У зв’язку з війною, багато моїх друзів знаходяться у епіцентрі воєнних дій. Один, з моїх друзів, якому було всього 20 років, помер, крім того, мій батько теж захищає Україну на передовій. Все це, увесь час займає мої думки, а бісер допомагає відволіктися від тривожних думок“.
Що ви відчуваєте під час роботи з бісером?
"По різному, буває і радість, і сум, але частіше спокій. Десь чув, що не варто приступати до створення речей з поганим настроєм , бо виробам передається негативна енергетика. Хочеться все ж щоб вироби випромінювати добро".
- Працювати з бісером важко?
"Якщо кайфуєш від процесу, то не важко. Мабуть це заняття не підійде тим, хто не може всидіти на місці. Бісер потребує зосередженості, терпіння, націлення на результат"
- Скільки часу, затрачаєте на один виріб?
"Буває по різному, якщо це щось невеличке, можу впоратися і за пів години, а якщо робота складна, то на її створення витрачаю кілька днів, а то і тижнів".
- Куди діваєте прикраси створені власноруч?
„Ще в шкільні роки, коли у мене накопичуватися багато прикрас, я продавав їх друзям, знайомим всім, хто хотів, це були мої перші серйозні гроші. Зараз, багато прикрас дарую своїй дівчині та друзям, особливо їм подобаються патріотичні прикраси. Решту продаю в інтернеті. Останнім часом, прикраси з бісеру набули широкої популярності, тому їх розкуповують швидко“.
- Як ваші знайомі, друзі та рідні ставляться до такого хобі?
„Спочатку всі дивуються, та з часом звикають і самі просять їм щось змайструвати. Траплялись і люди, які цього не розуміли, насміхалися, мовляв „це не чоловіча справа“, „ти що дівчина, щоб таким займатися“ і тому подібне, та з такими людьми нам не по дорозі. Це частина мене, а хто її не приймає, просто, не моя людина“.
- Де знаходиш ідеї для своїх виробів?
„Зараз у час розвинених технологій, це зовсім не важки, в інтернеті можна знайти ідеї, на будь-який смак, є навіть відео, у яких досить детально пояснюють весь процес, для тих, хто тільки вчиться. Іноді, я користуюся техніками, яких мене навчила мама, часом і сам щось вигадую. В цьому ділі головне бажання, а решта – не проблема“.
- Що вам подобається робити найбільше?
"Я дуже люблю робити невеличкі прикраси для своєї дівчини. Часу витрачаю небагато, а от її реакція безцінна. Іноді, вона просить зробити їй прикраси побачені у соцмережах і так радіє, коли я їх роблю. Тож, я б радив хлопцям уважніше придивитися до бісероплетіння, матеріали обходяться досить бюджетно, але новачкам доведеться витратити чимало часу".
- Що б порекомендували тим, хто теж хоче працювати з бісером?
"Раджу почати з чогось простого колечка, невеличкого браслета чи брилка. В ідеалі знайти поетапну схему, яка буде подобатись і почати творити. Також, важливо слідкувати за своїм емоційним станом, коли злився, то за бісер краще не сідати. На початку може виходити трохи не акуратно, не варто засмучуватись уміння приходить з досвідом. Тож бажаю удачі"
Авторка: Діна Колісник
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
8-05-2022, 15:31
0
637