Прийом заявок на зарахування до перших класів у школах Чернівців триває до 31 травня. Проте у частині освітніх закладів міста кількість таких заявок уже або досягла ста відсотків, або навіть перевищила "ліміт". Натомість є заклади, в яких кількість таких заявок не досягла і 50 відсотків.
Дані про кількість прийнятих заяв про зарахування до перших класів закладів загальної середньої освіти Чернівецької міської територіальної громади станом на 20 травня 2022 року оприлюднені на сайті управління освіти Чернівецької міськради, пише molbuk.ua
Згідно опублікованої інформації, у п'яти освітніх закладах кількість заявок перевищила сто відсотків, тобто охочих піти до першого класу тут більше, ніж заклад може прийняти.
Лідером за кількістю заявок є ліцей №15 - 113,3% (колишня школа №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента). На другому місці - ліцей №16 - 106,7% (колишня школа №2). Далі - ЗОШ №28 (104,2%), ліцей №7 - 102, 5% заявок (колишня гімназія №7) та ліцей №8 - 101,1% (колишня гімназія №1).
Сто відсотків заявок надійшли до ліцеїв №4, №5 (колишня гімназія №5), №9 (колишня гімназія №4), Чорнівського НВК.
У всіх інших закладах ще є вільні місця. Найменше заявок на зарахування до перших класів надійшло наразі до НВК "Лідер" (36,7%), ЗОШ №30 (38,9%), гімназії №3 - 44,8% (колишня ЗОШ №19).
Водночас в управлінні освіти міськради не рекомендують батькам будь-що віддавати дитину до того закладу, який, на їхню думку, є кращим для їхньої дитини, хоча знаходиться далеко від дому. Наголошують: усі школи в місті, а особливо початкові, є достатньо потужними і дадуть учневі необхідні знання. А далі все одно потрібно буде визначатися з профілем навчання.
Про це, зокрема, зазначила очільниця управління освіти Чернівецької міськради Ірина Ткачук у програмі "Власною персоною" на ТРК "Чернівці".
"Є школи, які вже наблизилися або навіть перевищили сто відсотків від планової кількості першачків. Чому так відбувається? Тому що серед батьків поширені міфи щодо тих чи інших шкіл, через що батьки бажають, щоб їхня дитина навчалася саме в якомусь конкретному закладі.
Проте якщо говорити, зокрема, про молодші школи, то вони є абсолютно всі сильними в місті. Будь-який закладу загальної середньої освіти в нас може дати необхідні ази відповідно до концепції нової української школи.
А далі тим більше не потрібно ганятися за якоюсь конкретною школою, тому що нас очікує профільна освіта. Ви можете дати дитину в будь-яку школу, яка вам здається кращою. А виявиться, що учень не має жодного хисту до математики, до прикладу, і йому потрібно розвивати мистецькі здібності. Або ж у нього не буде нахилу до лінгвістичних наук, натомість - схильність до точних наук.
Тому я би все ж таки рекомендувала при виборі школи для першокласника дотримуватися підходу територіальної наближеності. Це зручно для батьків, не травмує дітей, їм не потрібно раніше вставати, вони можуть навіть самі дійти до школи. А далі вже відповідно до здібностей дитини обирати той чи інший заклад", - зазначила Ірина Ткачук.
https://www.youtube.com/watch?v=pHfa27nqZXI
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
23-05-2022, 07:19
0
3 607