У Чернівцях працює "Центр стерилізації тварин", у ньому перебуває 143 собак.
Кореспондентка molbuk.ua побувала там та побачила, як там доглядають за нашими меншими друзями.
Зайшовши на територію бачу великі вольєри та спеціальні майданчики для собак, робітники, які їх вигулюють та доглядають за ними. Тут мене на подвір’ї притулку зустрічає, директор стерилізаційного центру Ольвія Попова.
- Здрастуйте, ну що ж проходьте, будете знайомитись із нашими улюбленцями, – говорить вона.
Йдемо до вольєрів, які розташовані на дворі: багато собак різної породи, яких намагаюсь сфотографувати і спіймати кожну емоцію, та незамінну любов Ольвії до них.
- Скільки загалом у вас зараз знаходиться собак, – запитую.
-На сьогодні 143, але це не означає, що це усі собаки, які зараз тут проживають. У нас є собаки, які перебувають на карантині, і для них є свої певні вольєри їх – 36, – розповідає Ольвія.
На моє запитання "Як собаки потрапляють до притулку?" Ольвія відповіла:
"Найчастіше до нас телефонують і розповідають, що на певній вулиці є собака, яка зараз у важкому стані, або немає прихистку. Ми одразу виїжджаємо за нею. Зараз найбільше таких випадків, бо люди, які не мають можливості вивезти закордон або прогодувати собак, просто залишають їх на вулиці. Це найстрашніше, для тварин це великий стрес. Вони, як люди – можуть морально помирати".
Зараз в нас є велика проблема "Зростає чисельність отруєння собак", важко було слухати і вірити в таке, але люди це роблять, навмисно залишають життя невинних тварин.
-Буквально вчора, до нас звернулася сім’я із Маріуполя, вони принесли на утилізацію труп своєї собаки. Їй було 8 років. Чоловік плакав і сказав, що собака вижила в Маріуполі, а тут у Чернівцях її отруїли. Собаку отруїли у дворі, в лікарні виявили, що це була щуряча отрута. Ця смерть була важкою не тільки для сім’ї, але й для нас, – розповідає Ольвія Попова.
-Хочу вас познайомити з нашим Барсіком, зараз я його принесу, зачекайте хвилинку.
Розглядаючи собак у вольєрах, тоді навіть не здогадувалась, що мене очікує через хвилину.
-Ми вже є, – говорить Ольвія.
Повертаючи голову праворуч, бачу, що ця собака не зовсім здорова – вона незряча. Пані розповідає, що Барсік потребує операції, яка йому навряд допоможе. Він хоче бачити: коли ми розмовляли пухнастик вертів головою і слухав нас, а коли Ольвія взяла його на руки горнувся до неї.
-Як перевіряє людей, які хочуть забрати собаку у свою сім’ю, - запитую
-Так звичайно, ми перевіряємо, у нас є певні критерії: людина повинна уміти ладнати з собаками. Також звертаємо увагу, в яких умовах вона живе, чи працює і зможе забезпечити собаку. Запитуємо чи були до того ще собаки. Людина повинна мати паспорт та надати нам електрону адресу, - розповідає пані Ольвія.
У очах Ольвії було видно багато любові і її вистачає на усіх. Ольвія з посмішкою додає: "Для мене – це не тільки професія, це сенс мого життя".
Авторка: Вероніка Руда
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-05-2022, 12:30
0
3 177