У банках Чернівців наразі неможливо придбати долари та євро. Бракує їх і в обмінниках: люди масово кинулися купувати іноземну валюту.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Зокрема, сьогодні, 13 травня, довелося обійти чотири різні банки у центрі міста, проте у жодному не продавали ні доларів, ні євро. При цьому на табло висвітлювалися курси валют за нижчими цінами, ніж у обмінниках.
Зокрема, в одному з банків курс долара становив сьогодні: 31,50 (купівля), 32,10 (продаж). Курс євро - 32,80 (купівля); 33, 45 (продаж). Але купити нічого не вдалося.
"На жаль, іноземної валюти у нас немає вже декілька днів. Нам не дають її для продажу, відповідно, й ми не можемо продавати клієнтам", - пояснили. Натомість були готові самі придбати долари або євро.
В іншому банку пояснили, що валюти немає, бо ніхто з людей її не здає, тож і банкові нічого продавати.
"Останнім часом усі лише купують долари та євро. За кілька крайніх днів ніхто не здав жодного долара", - розповіла працівниця одного з банків, додавши, що за добу, з 12 травня, курс долара виріс у середньому на 50 копійок.
Не набагато краща ситуація і в обмінниках. Валюти там було обмаль, і за значно вищим курсом, ніж у банках. Зокрема, долар - 33, 20 (купівля); 34,70 (продаж). Курс євро - 34,70 (купівля), 36, 20 (продаж). Та й то залишилося лише кілька сотень доларів: люди швидко "вигребли" і їх.
Якою буде ситуація далі - у обмінниках та банках прогнозувати не беруться. Зауважують лише, що такі стрибки останнім часом трапляються доволі часто: як вгору, так і вниз. Тому тим, хто хоче вигідно обміняти валюту, радять не поспішати, не піддаватися панічним настроям і стежити за тенденціями, поки ціни на валюту не стабілізуються і можна буде провести валютні операції з максимальною вигодою для себе.
Нагадаємо, 24 лютого регулятор повністю зупинив роботу валютного ринку, крім продажу валюти, й зафіксував офіційний курс на рівні встановленого на перший день війни — 29,25 грн/$ і 33,17 грн/€. З перших днів російської агресії в Україні активізувався чорний ринок, де за долар просили до 40 гривень.
Починаючи з березня, Нацбанк потихеньку послаблював обмеження при купівлі валюти банками та продажу її для потреб критичного імпорту. Суттєві послаблення для населення запрацювали з 14 квітня.
Національний банк України дозволив банкам і небанківським фінустановам продавати готівкову валюту населенню за курсом, що не більш ніж на 10% відрізняється від офіційного. І продавати, до того ж, можна лише долари та євро, які фінустанови самі купили у громадян, без залучення додаткових обсягів валютної готівки. Одна із заявлених цілей лібералізації — обмеження роботи ринку нелегальних валютообмінних операцій і, відповідно, зниження ризиків для людей.
Схоже, досягнути мети вдалося лише частково: українці неохоче несуть валюту до банків, відповідно, можливості для її купівлі обмежені. Тож багато співвітчизників, котрі хочуть купити долари чи євро, продовжують звертатися до напівлегальних “обмінників” і нелегальних міняйл. Тим паче, що ті пропонують і куди вигідніші, ніж банки, умови купівлі: якщо вже виникла потреба обміняти 100 доларів “із заначки”, то додаткові 200-250 виручених за них гривень, погодьтеся, мають значення. Тож те, що обмінний курс чорного ринку перманентно росте, начебто особливо і не дивує. Головне, що до спекулятивного курсу перших днів війни, коли за американський “зелений” просили до 40 гривень, на щастя, далеко.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
13-05-2022, 22:21
0
4 134