Хірург-онколог оцінив ймовірність онкологічного захворювання у російського диктатора та вказав на очевидні симптоми наявних у нього хвороб
Стан здоров’я Путіна став однією з найбільш обговорюваних тем тижня після того, як британське таблоїд The Sun опублікував інформацію про те, що російського диктатора мають прооперувати у зв’язку з онкологічним захворюванням. За даними видання, хірургічне втручання відбудеться на тлі наявної у Путіна хвороби Паркінсона та пройде не раніше сакральної для нього дати — 9 травня, передає
НВ.
НВ вирішив отримати консультацію фахівця, щоб пересвідчитись у правильності діагнозу, надрукованому у The Sun. Про здоров’я диктатора розповів Роман Фридель, практикуючий хірург-онколог, лікар найвищої категорії Національного інституту раку, кандидат медичних наук.
— На вашу думку, медична інформація про Путіна, оприлюднена британським виданням, схожа на правду чи це видавання бажаного за дійсне?
— Усі ті ознаки, що було оприлюднено в ЗМІ й стосуються неврологічної симптоматики Путіна, вказують на те, що це, звичайно, схоже на хворобу Паркінсона.
Згадайте хоча б відео з його так званим привітанням на честь дня військ Національної гвардії Росії, де він сидить і однією рукою тримає іншу, щоб не було помітно тремору. Або оприлюднений відеозапис зустрічі з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, на якому видно, що перед рукостисканням у Путіна неконтрольовано смикається права рука. Або відео зустрічі з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, де Путін правою рукою тримався за стіл.
В принципі це схоже на хворобу Паркінсона, хоча ще може бути й якась інша неврологічна симптоматика, але однозначно — це неврологічні симптоми.
Що стосується онкологічного захворювання у Путіна, то я читав розслідування видання Проект, де розглядалася ймовірність захворювання у нього щитовидної залози, а також йшлося про величезну бригаду лікарів, які супроводжують Путіна, серед яких завжди є онколог. І це говорить про те, що справді якась онкологія у нього може бути.
Більше того, кілька років тому Путін раптово зник з публічного простору, а потім несподівано з’явився в Санкт-Петербурзі. Річ у тім, що саме в цьому місті знаходиться найбільший в Росії федеральний онкологічний центр із найсучаснішим обладнанням для проведення променевої терапії.
Яка саме онкологія в Путіна, цього ніхто не знає. Це може бути онкологія й щитовидної залози або ж черевної порожнини, про що також писали ЗМІ, може бути й декілька онкологічних захворювань одночасно.
Якщо це онкологія щитовидної залози, то вона дуже добре лікується, якщо ж онкологія черевної порожнини, то там уже все значно складніше й серйозніше.
Проте за зовнішнім виглядом людини цього сказати не можна. Але однозначно, щось таке у Путіна може бути. Можливо, життєвий цикл цього нелюда закінчується, тому він і розпочав війну та вторгнення в Україну, адже ці плани виношувалися багато років і аж тепер, під кінець життя, він вирішив їх реалізувати.
— За кілька тижнів від початку повномасштабної війни інше британське видання Daily Mail оприлюднило інформацію, що нинішній агресивний стан Путіна можна пояснити так званою стероїдною люттю, що спричинена тривалим лікуванням онкології стероїдами. Чи можуть ліки проти онкології бути цьому причиною?— Ні. Тут, як кажуть психологи, все йде з дитинства. А щоб агресія так проявилася саме на препаратах, то навряд чи.
Хоч онкохворі пацієнти можуть бути агресивними, їм навіть рекомендовано давати заспокійливе. Але я, як лікар, щодня працюю з онкохворими й ніколи б не сказав, що у них спостерігається якась агресія. А от їхні родичі нерідко кажуть про те, що пацієнти з онкологією ведуть себе агресивно, зганяють свою злість на найближчих людях.
І якщо провести глибокий психоаналіз людини з онкологічним захворюванням, то однозначно буде виявлено, що десь агресія проявляється. Вона може бути спрямована, скажімо, на навколишніх чи на найближчих людей, або на людей, нижчих за статусом, — таке домінування.
— Ну, от Путін фактично заперечує право на існування усієї української нації. Таке може бути спричинено онкологією?
— Тут уже йдеться про геноцид. Путін хоче знищити всіх — і жінок, і дітей. Частково це можливо й через онкологічне захворювання. Ми ж на практиці бачимо, що агресія є. Якщо Путін вважає Україну менш значимою для себе, то ця агресія може бути також спричинена онкологією.
— А карикатурно довгі столи, за якими Путін приймав глав іноземних держав чи своїх підлеглих, як з медичної точки зору можна пояснити?
— ЗМІ публікували інформацію про те, що для того, аби особисто зустрітися з Путіним, треба здати тест на коронавірус і зробити ледь не якісь супермазки з прямої кишки. Усе це означає, що у людини на тлі лікування, наприклад, онкологічного захворювання, лікувальні препарати знижують імунітет, оскільки вони імуносупресивні. Відповідно, якщо імунітет низький, то у людини виникає фобія — страх заразитися коронавірусом.
Якщо поглянути на фото зустрічі Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном 7 лютого в Москві, то видно, що позаду російського диктатора стоїть прилад, який візуально схожий на пересувний рециркулятор-опромінювач або на бактерицидний рециркулятор. Завдання таких приладів — вбивати вірусні бактерії й стерилізувати повітря, як в операційних.
Адже, якщо онкохворий пацієнт з ослаблим імунітетом заразиться, наприклад, коронавірусом або іншою інфекцією, то можуть виникнути якісь ускладення, від яких той може легко померти. Тобто онкохворі - це більша група ризику, ніж здорові люди.
— А чим би ви пояснили накульгування Путіна під час ходіння та самовільні рухи ногами, коли він сидить?— Самовільні рухи ніг — це якась неврологічна симптоматика, і тут варто звернутися до невропатолога. Адже якщо самовільні рухи руками більш характерні для хвороби Паркінсона, то про неконтрольовані рухи ногами сказати важче.
Звичайно, якщо метастази онкологічного захворювання пішли десь у спинний мозок, то можуть бути самовільні рухи ногами, й людині важко ходити. Річ у тім, що якщо метастази онкології пішли в спинний мозок, в хребет або в тіло хребців, тобто в кістки, то у пацієнта виникають болі в спині, і йому важко пересуватися. Стосовно Путіна такий варіант цілком можливий. І якщо справді метастаз пішов у кістки, то хоч би яка онкологія була, навіть щитовидної залози, то це вже дуже серйозно. Якщо це справді так, то для Путіна все може закінчитися в 2022-му чи в 2023 році.
— На зустрічі з Шойгу всі звернули увагу на неприродну позу Путіна, де він рукою тримався за стіл, а сам втиснувся в крісло, ніби страждаючи від болю. Це також можуть бути прояви метастаз?
— Звичайно. Якщо у людини онкологічне захворювання, і якщо там справді метастази в хребет чи спинний мозок, то їй буде надто важко сидіти. І, звичайно, такий вік [у жовтні 2022 року Путіну має виповнитися 70 років] — це вік, при якому найчастіше трапляються онкологічні захворювання.
[b]Читайте новини "МБ" у
Facebook |
Telegram |
Viber |
7-05-2022, 11:00
0
1 905