6 травня стало відомо, що Збройним силам України вдалося підбити ракетами Нептун ще один корабель Чорноморського флоту Росії - фрегат Адмірал Макаров.Про це повідомило одеське видання Думська.
За попередньою інформацією, російський фрегат Адмірал Макаров отримав серйозні пошкодження в районі острова Зміїний після удару з комплексу Нептун 5 травня, але поки залишається на плаву.
НВ розповідає головне, що відомо про цей корабель, на борту якого могло перебувати до 180 осіб.
Новий фрегат проекту БуревісникФрегат Адмірал Макаров - найновіший із трьох аналогічних кораблів проекту 11356Р Буревісник, що перебуває на озброєнні Чорноморського флоту РФ. Названий на честь віцеадмірала Російського імператорського флоту Степана Макарова. Постійне місце дислокації – окупований Севастополь.
На відміну від вже затопленого крейсера Москва радянських часів, збудованого в Миколаєві, фрегат Адмірал Макаров був закладений у 2012 році на суднобудівному заводі Янтар у Калінінграді.
Його спустили на воду у вересні 2015 року, потім кілька років випробовували. У липні 2017 року фрегат взяв участь у параді до Дня Військово-морського флоту РФ, а в грудні 2017-го офіційно було передано ВМФ Росії та введено в стрій.
Загалом в ЧФ РФ є три фрегати проекту 11356Р Буревісник, ще кілька таких кораблів Росія будує для ВМС Індії.
У кодифікації НАТО кораблі типу Буревісник мають маркування Krivak V. Це серія російських багатоцільових фрегатів 2-го рангу (загалом у ВМФ РФ чотири ранги кораблів, найвищим є першим) з керованим ракетним озброєнням ближньої, далекої морської та океанської зони.
Основні характеристики фрегатуВодотоннажність - 3830 т (стандартна), 4035 т (повна)
Довжина - 124,8 м (стандартне футбольне поле має 105 м завдовжки)
Ширина - 15,2 м
Опад - 4,2 м, найбільший - 7,5 м
Двигуни - дизель-газотурбінна енергетична установка
Швидкість ходу – від 14 вузлів в економічному режимі до 30 вузлів (повна швидкість, близько 55,5 км/год)
Дальність плавання - 4850 миль (на швидкості у 14 вузлів)
Автономність плавання - 30 діб
Екіпаж - 180 осіб
Чим озброєний фрегат Адмірал МакаровРадіолокаційне озброєння — станції радіолокації Фрегат-М2М і Позитив-М1.2, а також корабельна навігаційна станція радіолокації кругового огляду Вайгач-У
Радіоелектронне озброєння — бойова інформаційно-керівна система Требование-М або Сигма, корабельний комплекс радіоелектронного придушення Смелый, радіолокаційні системи управління стрільбою артилерії та ракетною зброєю Пума та Вымпел
Тактичне ударне озброєння – крилаті ракети Калібр
Артилерія – одна універсальна корабельна артустановка А190 Універсал (100 мм)
Зенітна артилерія - дві корабельні автоматичні артилерійські установки калібром 30 мм АК-630М
Ракетне озброєння – універсальні пускові установки на вісім крилатих ракет Калібр та Онікс (перші теоретично здатні вражати морські цілі на дистанції 400 км, сухопутні - на 2000 км, а Онікси належать до класу надзвукових протикорабельних ракет), а також вісім ракетних комплексів ППО Ігла-С або Верба.
Авіаційна група - 1 вертоліт Ка-27ПЛ або Ка-31 у палубному ангарі, БПЛА Орлан-10
Корабель також оснащений протичовновим та мінно-торпедним озброєнням.
Участь у війні проти УкраїниЗ 2018 року фрегат Адмірал Макаров неодноразово виконував "бойові завдання" у складі Оперативного з'єднання ВМФ Росії в Середземному морі - брав участь у російській військовій кампанії в Сирії.
Після початку російського вторгнення у лютому 2022 року фрегат Адмірал Макаров обстрілював територію України крилатими ракетами Калібр. В Одеській ОВА неодноразово говорили, що російські кораблі, оснащені цими ракетами та дислоковані у Чорному морі, несуть постійну загрозу українській території, зокрема Одеській області.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-05-2022, 13:59
0
2 323