Зокрема, Подоляк наголосив, що жодного разу не бачив Лаврова за столом переговорів між українською та російською делегаціями.
"Не вперше доводиться говорити, що між фактами і фантазіями у представників РФ занадто велика дистанція. По-перше, жодного разу за столом переговорів не бачив Лаврова. Ні очно, ні в онлайн-форматі. Хоча сам не пропустив жодного раунду. Тому дещо дивує його схильність коментувати те, у чому не береш участь і що не бачиш зсередини процесу", – сказав радник керівника ОП.
Він також спростував перемовини про "денацифікацію" та "демілітаризацію" України.
"По-друге, "денацифікацію та російську мову" російська армія цілком конкретно "обговорила" з українцями у Бучі, Гостомелі, Харкові, Волновасі та, звичайно ж, у Маріуполі. І всі відповідні висновки назавжди вписані в історію кров'ю безневинних українських громадян", – прокоментував заяву Лаврова Подоляк.
Він також наголосив, що в межах переговорного процесу зовсім не обговорюється проблематика глобальних міжнародних санкцій щодо РФ. Оскільки досі не усунуто причин для їхнього запровадження світовою спільнотою, а саме – окупації частини території України та "віроломне порушення нашої територіальної цілісності та суверенітету".
"Зрозуміло, санкції не можуть обговорюватися з Україною без участі всіх інших країн, тому що вводив їх весь цивілізований світ у відповідь на абсолютну варварську поведінку Росії. І саме всім нашим партнерам разом з Україною вирішувати, коли та які рішення щодо санкцій приймати. Тому доводиться вкотре наполегливо рекомендувати представникам Російської Федерації відмовитися від коментарів, які не є достовірними і скільки-небудь відповідними реальному ходу переговорного процесу", – резюмував радник керівника президентського офісу.
Зауважимо, Лавров стверджував, що на порядку денному переговорів України з Росією – питання "денацифікації", "демілітаризації", визнання нібито нових геополітичних реалій, скасування санкцій, статус російської мови та інші.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-04-2022, 20:15
0
1 031