Лікарі проводили практичні лекції, де люди мали змогу навчитися надавати першу медичну допомогу. Вчили робити непрямий масаж серця та користуватися дефібрилятором.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
На лекцію прийшло близько 20-ти людей.
- Я прийшла сюди, щоб навчитися надавати першу медичну допомогу, бо ці знання рятують життя. Якщо станеться така ситуація на моїх очах, то щоб не стояти і дивитися, а бути корисною, – каже Анастасія.
Ці курси проводяться вже давно, до коронавірусу медики влаштовували такі заходи останнього четверга кожного місяця і займалися з людьми по 3-4 години.
- Це базова лекція, вона для населення, а от для медичних працівників ми проводимо окремі тренінги. Ми вирішили проводити заняття блоками, бо дуже багато інформації і людям складно її сприймати. Також ми скоротили час лекції до 2 годин, – каже завідувач навчально-тренувального відділу центру невідкладної медичної допомоги, лікар-реаніматолог, лікар невідкладних станів Мацо Володимир Володимирович.
Що до війни, що після на курсах кількість відвідувачів приблизно однакова. Приходять люди різного віку. Ще 20-30 хвилин по закінченню медики відповідають на різноманітні запитання відвідувачів.
- Зараз побільшало випадків, коли людина потребує невідкладної допомоги, це пов’язано як зі збільшенням кількості населення в місті, так і з психологічним станом людей. Базова підтримка життя вона є базовою як з використанням дефібрилятором, так і без. Від цього не змінюється хід роботи, але результат і ефективність вашої роботи зміниться, – каже лікар.
Курс доволі ефективний, бо є позитивний результат. Люди не губляться, коли бачать, що комусь потрібна допомога.
- Мені скидували відео, буквально за три дні, після проходження курсу, як двоє людей робили непрямий масаж серця і врятували людину – це було круто, – каже пан Володимир.
Медики кажуть, що хотілося б, щоб у місті встановлювались зовнішні автоматичні дефібрилятори, тобто для надання допомоги, особливо в громадських місцях з великим скупченням людей, як от на площах та вокзалі, бо наразі у місті немає жодного стаціонарного дефібрилятора.
Нагадаємо алгоритм дій в такій ситуації: ви йшли вулицею і побачили, що лежить:
1.Забезпечте особисту безпеку: подивіться чи немає біля постраждалого води, дротів чи ще чогось, що може вам зашкодити, бо нікому не потрібно двоє постраждалих замість одного.
2.Якщо людина не реагує на ваш голос, то робите попередній огляд постраждалого: чи є у нього в руках чи біля нього якісь предмети, якими він може завдати вам шкоди. Якщо є, то слід їх відкинути і зайняти таку позу, щоб людина вас не вдарила від несподіванки.
3.Потрусити людину за плечі і голосно до неї звернутися, якщо немає реакції, то варто перевірити дихання, підтиснувши нижню щелепу.
4.Якщо постраждалий не реагує на голос, доторки та у нього відсутнє дихання, то слід почати непрямий масаж серця та покликати когось на допомогу. Варто звертатися до конкретно людини, бо якщо звертатися до натовпу, то швидше за все ніхто не відгукнеться.
5.Ви робите непрямий масаж серця, а людина без паніки телефонує на 103 і пояснює що сталося, де сталося і коли. Ставить на гучний зв’язок і під керівництвом медиків ви продовжуєте робити масаж.
6.Варто робити 30 ритмічних натисків на грудну клітину, а після цього інша людина робить штучне дихання (два видихи, тобто 2 вдихи для людини) і так доки людина не почне дихати. Якщо ви зробили натиск і руки провалились, то значить у людини травма несумісна з життям.
7.Якщо біля вас є дефібрилятор, то відкрийте його і слухайте команди. Підключіть дроти, звільніть верхню частину постраждалого від одягу та поставте датчики так як показано на схемі. Дефібрилятор відсканує стан людини та скаже що робити далі: натиснути кнопку шок чи продовжити непрямий масаж серця.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-04-2022, 14:30
0
2 437