«Російські танки загрузнуть у багнюці»: військовий експерт – про те, чого очікувати на фронті цього тижня

новини / Новини України / Війна з Росією
921
0


Минуло вже понад 50 днів із початку повномасштабного російського вторгнення. Україна готується до великої битви на Донбасі.

Чого варто очікувати протягом цього тижня та що може допомогти українцям у боротьбі, розповів військовий експерт Ігор Козій, йдеться у публікації "МБ" від 14 квітня, пише molbuk.ua





"Найгірше вже сталося: війна триває"

– Якими можуть бути результати битви за Донбас і чи може дощова погода піти нам на користь?

– Звичайно. Прогнозовані дощі можуть посприяти Україні у цій ситуації. Адже завдяки цьому вся російська бронетанкова техніка стане, загрузне у багнюці. Як це було наприкінці лютого – на початку березня на Київщині. Тобто чому в росіян більше було успіхів на південному напрямку, ніж на північному чи східному? Саме через те, що вони на двох останніх напрямках не врахували цих ключових факторів. А це вже свідчить про те, що генеральний штаб збройних сил РФ як основний орган, що планує дії, нехтує важливими речами.

Що стосується подальшої битви за Донбас, зрозуміло, що головне командування України зробить усе задля того, щоб операція пройшла найбільш успішно, щоби не дати блокувати себе з ізюмського та південного напрямків і закрити тим самим людей, які проводять операцію ООС на Донеччині та Луганщині. Зроблять усе, щоби звільнити Херсон, тому що це дуже важлива частка цієї битви за Донбас. Адже вона відволікає багато військ саме у напрямку, який пов’язаний із Південним військовим округом, яким командує генерал армії РФ Александр Дворніков.

– Від чого залежатиме наша перемога?

– Основне сьогодні – це правильно організований оборонний менеджмент. Військовий менеджмент поводиться просто класно, молодці. Вони роблять усе можливе. Проте зараз ключовий гравець, який дозволить перемогти у цій битві, – це Кабмін. Без сталого тилу, без серйозної інформаційної підтримки дій ЗСУ у війні з російськими військами ми не зможемо потужно рухатися вперед.

Тому я сьогодні, віддаючи повагу Збройним силам, приділяв би увагу саме діям Кабміну – прем’єрові Шмигалю особисто і підпорядкованим йому міністерствам. Для мене було новиною те, що у нас підрозділи секретаріату Верховної Ради і Кабміну перебували через різні обставини незрозуміло де, їх не було в Києві. Їх тільки починають зараз повертати. Тобто державна служба фактично розбіглася по різних регіонах. Що, на мій погляд, є ганебним, із чим в Україні треба боротися. Тобто керівник державної служби абсолютно неправильно підходить до питань формування та підготовки державних службовців в умовах воєнного стану. Тож тепер Кабмін мусить зробити відповідні висновки. Шкода тільки, що ми вчимося на власних помилках.

Наразі питання перемоги – це, по перше, майстерність ЗСУ, майстерність керівництва щодо запровадження тих чи інших ідей, креативності щодо тактики, оперативного мистецтва, правильного реагування. Генеральний штаб, гадаю, дечого навчився, і це вже серйозна перевага над РФ. По-друге, це постачання зброї, що залежить від роботи Кабміну. Ми виграємо цю війну однозначно, але це питання завжди перебуває у площині, наскільки ми своєчасно здатні дати ЗСУ все те, що вони на сьогодні потребують та вимагають. Тобто наскільки сьогодні "Укроборонпром", українська промисловість, Кабмін як організатор усіх цих процесів, зможуть правильно усе це організувати, влаштувати, настільки швидко ЗСУ зможуть блокувати той чи інший напрямки й зробити певні кроки, скеровані на перемогу.

– Чи буде битва за Донбас вирішальною?

– Ні, вона не буде вирішальною. Битва за Донбас сьогодні Росії потрібна з декількох міркувань: тактичного та стратегічного рівнів. Зокрема, що стосується тактики, то чим більше знищених росіян, тим більше всередині РФ буде нагнітатися істерія стосовно "неофашистів", "нео-когось-там-іще" і так далі. І це певним чином закладає ті підвалини, через які потім буде створюватися більш серйозна, потужніша ворожа армія, яка може ввійти на нашу територію через кілька років. І це треба розуміти, до цього треба готуватися.

– Тобто це ще далеко не кінець …

– Так. Але не слід боятися, бо паніка не рятує, а тільки губить націю. Найгірше вже сталося: війна вже триває.

"Кожен українець має бути озброєний"

– Чи достатньо у нас зброї для гідної відсічі?


– Ні, не достатньо. У нас кожен українець має бути озброєний. Зброя з боєприпасами має знаходитися вдома у кожного свідомого громадянина України. Враховуючи і тих жінок, які виявили це бажання. А таких жінок дуже багато. Це питання виживання нації.

Інша річ, що ми повинні боротися також і за наше майбутнє, зокрема, українців, які масово втікають від цього жахіття за кордон. Так от у мене питання: ми що, позбавляємося нашого майбутнього? Бо це ж переважно жінки і діти. І питання полягає в тому, а чи достатньо МЗС робить для того, щоби за кордоном бодай тимчасово впроваджували українські школи, навчали української мови? Щоби ми таким чином захищали своє майбутнє. Так, ми однозначно вдячні всім країнам ЄС за те, що вони приймають наших людей. Але чи достатньо ми зробили задля того, щоби не зупинитися в цьому, не бути асимільованими?

Адже в кожній країні є посли України, є українські вчителі. І все, що треба, просто, вибачте, дати по голові тому послу, щоби він почав серйозно розмовляти з владою і пробував організувати хоча б при школах класи українською мовою з українськими вчителями з вивченням у тому числі мови країни, яка прихистила. Хто це буде робити?!

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
17:39
Епідемія ГРВІ та грипу на Буковині: за тиждень кількість хворих дітей значно зросла
17:20
Зеленський сказав, за яких умов готовий залишити пост президента
17:01
"У пам'яті її світлий образ назавжди": завтра на Буковині попрощаються із відомою медикинею
16:42
Умєров оголосив про реформу ВЛК: що зміниться для військовозобов'язаних
16:20
"Люди плакали від щастя": ще одна громада на Буковині підтримала перехід до ПЦУ - відео
16:00
«Маємо гуртуватися, інакше втратимо країну»: ситуація на фронтах критична, кажуть бійці із Буковини
ексклюзив
15:39
На Буковині з-під землі вже пробилися підсніжники, але через мороз "завмерли"
15:20
Ще одна громада села на Буковині проголосувала за перехід до ПЦУ - відео
15:00
Вночі ще мінуси, зате вдень тепло: погода на Буковині наступного тижня
14:40
Чому у Чернівцях немає паркомісць для учасників бойових дій?
14:20
Науковець із Чернівців розповів, як стрімкі перепади температур впливають на тварин
13:59
Герої Буковини: загинув старший сержант Володимир Максимов
13:40
Дзюдоїст із Буковини виборов медаль масштабного чемпіонату України
13:20
Повернувся із Бельгії, щоби захищати Україну: пам'яті воїна із Буковини Павла Унгуряна
13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм