RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Звернення щодо церковного трибуналу для патріарха Кирила підписали понад 400 священників УПЦ МП: скільки з Буковини


Звернення щодо скликання міжнародного церковного трибуналу для патріарха Кирила підписали 427 священників УПЦ МП.

Такі дані станом на вечір 16 квітня розміщені на фб-сторінці автора звернення протоієрея Андрій Пінчука у Facebook, пише molbuk.ua



Водночас троє священників відкликали свої підписи: двоє з Полтавської єпархії та один із Житомирської. Також шестеро підписантів не вказали єпархії.

"Архімандрит Полтавської епархії Біліневич Макарій відкликав свій підпис після тиску зі сторони митрополита Полтавського Філіпа. Васильчук Віталій, протоієрей, Полтавська єпархія - не пояснив, але ви і самі здогадуєтесь", - зазначив Андрій Пінчук.

Саме сьогодні, 16 квітня о 20:00 автор звернення оголосив збір підписів закритим.

"Під зверненням духовенства УПЦ до Предстоятелів Східних Церков щодо суду над патріархом Кирилом закритий. Ми сподівались зібрати бодай 100 підписів. Під зверненням стоять підписи 427 осіб в священому сані. Ця цифра - покажчик не тільки тих, хто поступає по своїй совісті, але й тих, хто не боїться цього робити попри погрози та можливі репресії. Багато священиків в розмовах підтримали наше звернення, але їм не вистачило мужності підписати його - з остраху за своє майбутнє та майбутнє своїх родин.
Що ж, кожен відповідатиме не тільки за свої слова, але й за своє мовчання.

Починаємо процедуру подання звернення у грецькому перекладі для подальшого розгляду до Собору Предстоятелів Константинопольської, Александрійської, Антиохійської, Ієрусалимської та Кіпрської церкви, яким підсудний патріарх Кирилл. Англійська версія звернення буде направлена до Предстоятелів інших православних церков для ознайомлення. Російська версія звернення буде направлена патріарху Кірілу для розуміння того, що він накоїв в Україні і в чому його звинувачує українське духовенство", - написав Андрій Пінчук.



Згідно зі списком, під зверненням підписалися 9 представників УПЦ МП з Буковини:

Бондар Олег, протоієрей, Чернівецька єпархія
Левченко Василь, священник, Чернівецька єпархія
Сливка Павло, протоієрей, Чернівецька єпархія
Коритнік павло, протоієрей, Чернівецька єпархія
Соболь Віталій, протоієрей, Чернівецька єпархія
Черський Віталій, протоієрей, Чернівецька єпархія
Задорожняк Сергій, протоієрей, Чернівецька епархія
Кнігніцький Микола, протоієрей, Чернівецька єпархія
Біньковський Іван, протоієрей, Чернівецька єпархія

Це більше, ніж в сусідніх Івано-Франківській, Тернопільській та декількох інших областях. Водночас лідерами за кількістю підписантів є Волинська та Володимир-Волинська єпархії - 97 та 46 підписів відповідно.



Що це за звернення та про що в ньому йдеться:

Йдеться про Собор Предстоятелів Древніх Східних Церков. Вже багато століть в Православній Церкві існує традиція звертатися до суду такого Собору у випадку серйозних конфліктів. Собор Східних Патріархів неодноразово розглядав позови проти найвищих церковних сановників" - зазначається у повідомлені.

В історії церкви був прецедент звернення до суду Східних Патріархів - у 1666 році саме вони засудили Московського патріарха Никона, позбавивши його патріаршества та єпископського сану. Никона залишили простим монахом та відправили на каяття до монастиря.

Тому, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, священники УПЦ МП вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила.

Його звинувачують у тому, що він проповідує доктрину "русского мира", яка не відповідає православному вченню та має бути засуджена як єресь.

Також зазначають, що Кирил скоїв моральні злочини, благословивши війну проти України і повністю підтримавши агресивні дії російських військ на території України.

"Ми сподіваємося, що Собор Предстоятелів Древніх Східних Церков розгляне наше звернення та винесе своє справедливе рішення", - переконаний автор звернення.

Раніше повідомлялося, що станом на 11 квітня, тобто на другий день після написання звернення під ним підписалося вже майже 200 священників. Із них 5 - із Чернівецької єпархії.
Редактор: Галина Олійник
16-04-2022, 21:38
Коментарів 0 Переглядів 5 466


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.