Сьогодні у Чернівцях, відбулося офіційне відкриття європейського благодійного центру на Соборній площі.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Посеред площі волонтери благодійної організації REMAR S.O.S. встановили 2 намети розміром по 200 м² кожен. Про це повідомляє molbuk.ua.
Весь простір заставлений столами, а біля входу стоїть машина, в якій готують їжу. Тут годують не тільки переселенців, а й чернівчан.
- В одному наметі у нас польова кухня, в середньому за день ми годуємо приблизно 1300 осіб. У нас є гарнір, салат та м’ясо, також ми пропонуємо чай та печиво. В іншому – дитяча зона, яка продовжується на вулиці та ліжкомісця. У нас може переночувати 100 людей. Це можуть бути як переселенці, так і чернівчани, які цього потребують. Для тривалого перебування ця зона не підходить, але перебути ніч-другу можна, – каже один з організаторів пан Денис.
З дітьми займається українська громадська організація "Руки милості". Надворі стоїть батут та надувна гірка, а в самому шатрі невеличкий майданчик для наймолодших та столи для рукоділля.
-У нашій команді багато педагогів та психологів. Ми вміємо працювати з дітьми від 3 до 13 років. Ми можемо зібрати максимум 70 людей одночасно. Це не школа і не позакласна освіта. Діти будуть гратися, спілкуватися між собою, робити щось своїми руками, також ми будемо влаштовувати їм музичні години. Тобто діти будуть танцювати, а також співати пісень національного характеру, – каже волонтер пан Тимофій.
Більшість волонтерів, які працюють з дітьми – це студенти. Половина з них переселенці.
- Ми вже не перший раз займаємося з дітьми. Хтось почав в 12, хтось – пізніше. Ми вважаємо, що з дітьми треба займатись, треба навчати їх, бо
без цього вони зможуть потрапити в погану компанію чи просто збитися зі шляху, – кажуть дівчата-волонтерки.
Майже всі волонтери – іноземці, але це не проблема. У центрі постійно перебуває 2 перекладачі, які спілкуються українською, російською та англійською мовами. Хоча деякі іноземні волонтери говорять англійською.
Також у центрі функціонує пункт медичної допомоги. Дівчата-медики – іспанки і вони майже не розуміють англійської, тому, щоб отримати допомогу, доведеться скористатися послугами перекладача.
- Першу медичну допомогу отримати може кожен, але тут не лікують. Ми лише проводимо огляд та допомагаємо при незначних травмах або даємо ліки. Якщо щось складніше, то ми перенаправляємо в лікарню, – кажуть медики.
У європейському благодійному центрі вже можна взяти одяг, а от продуктові набори будуть пізніше.
- Отримати одяг та продуктовий набір зможуть не лише переселенці, а й місцеві. Ця допомога не одноразова, будемо видавати раз на тиждень. Також буде проводитись реєстрація, тому щоб отримати продуктовий набір, треба прийти з паспортом, – каже пан Денис.
Люди, які прийшли сюди – задоволені. Кажуть годують смачно, дехто приходить сюди вже не перший раз, а хтось привів знайомих. За дітей не хвилюються. Впевнені, якщо дитина посміхається, значить їй добре, а отже і мами спокійні.
Нагадаємо, REMAR S.O.S. – це європейська благодійна організація, яка працює в надзвичайних ситуаціях. Вони надають гуманітарну допомогу, орієнтовану на покриття основних потреб, постраждалих від катастроф. Зараз вони працюють в Україні.
Зіткнувшись з війною, болем та муками, які переживає народ України, ONG REMAR активувала протокол надзвичайних ситуацій REMAR S.O.S, і команди волонтерів REMAR Румунія почали рухатися до кордону з Україною, – саме таку інформацію подає REMAR S.O.S на своєму офіційному сайті
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-04-2022, 17:48
0
3 161