У селі Дорошівці у Дністер випустили 2 тисячі мальків мальків стерляді прісноводної. Цей вид риб охороняється Червоною книгою України, Бернською та Боннською конвенціями, CITES, Червоним списком МСОП та Європейським червоним списком.
Про це
повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.
Таке штучне розведення стерляді важливе, адже через будівництво і роботу гідроелектростанцій на Дністрі популяції втратили можливість до міграції, обміну генетичним матеріалом і загалом підтримки гомеостазу.
Мальки, яких запустили у Дністер, були вирощені на базі фермерського господарства "Ішхан". Співробітники Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету з природних умов вилучили плідники стерляді прісноводної – згідно з програмою науково-дослідних робіт "Науково-біологічне обґрунтування здійснення штучного розведення стерляді (Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758) дністровської популяції", за погодженням з Національною комісією з питань Червоної книги України.
ДовідкаСтерлядь прісноводна (Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758) належить до риб родини Осетрових. Раніше стерлядь була поширена у притоках та великих річках України і була об'єктом промислового рибальства. Інтенсивний вилов цього виду риб призвів до зменшення географії його ареалу та різкого скорочення популяцій.
В Україні популяції стерляді у невеликій кількості залишились в пониззі Дунаю, в басейні Середнього та Верхнього Дністра та дуже рідко зустрічаються в басейні Дніпра.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-04-2022, 16:28
0
1 489