Звірі та птахи сильно страждають від бойових дій, зазначає у коментарі molbuk.ua завідувач відділу природи краю Чернівецького обласного краєзнавчого музею, орнітолог Ігор Скільський.
Стривожені, вони можуть полишати свої гнізда з яйцями і перелітати у більш безпечне місце. Якщо встигнуть вивести нове потомство – це добре, якщо не встигнуть – відповідно, чисельність буде скорочуватися, зазначає орнітолог.
Якщо ж ідеться про місце, де безпосередньо ведуться інтенсивні бойові дії, то там, звісно, рослинному та тваринному світу може загрожувати майже повне знищення.
"Наприклад, на півдні на островах, узбережжях гніздяться колоніальні птахи. Вони покладуть гнізда, яйця, пташенят виведуть. А прийде ворог, розбомбить пів узбережжя, відповідно, птахи загинуть або в кращому випадку кудись перемістяться. І це стосується й інших територій України", - коментує Ігор Скільський.
Однозначно страждає й природно-заповідний фонд України, зауважує фахівець. Зокрема, у Чорнобильській зоні акліматизований так званий кінь Пржевальського – єдиний вид диких коней, що зберігся до наших днів. Це надзвичайно рідкісний вид коней, яких можна сьогодні побачити лише в зоопарках та заповідниках. Чи постраждали ці коні безпосередньо від бойових дій, невідомо, проте ризик високий.
Як повідомлялося раніше, уже на початку березня на третині площ, які належать природно-заповідного фонду України велись бойові дії. Значних втрат при цьому зазнають і природоохоронні об’єкти – заповідники, національні парки, зоопарки. Про це повідомлялося на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, що оприлюднені на сайті ВРУ.
"Агресор веде бойові дії на території 900 об’єктів природно-заповідного фонду площею 12406,6 кв. км (1,24 млн га), що становить близько третини площі природно-заповідного фонду України", – йдеться у повідомлені.
Природно-заповідний фонд вздовж Азово-Чорноморського узбережжя, а також вздовж східного і північного кордонів України зазнає особливих уражень.
Крім того, частина національних парків опинилася в зоні гуманітарної кризи. Деякі природоохоронні території позбавлені можливості отримати фінансування. Для прикладу, в об’єктах природно-заповідного фонду, де є велике поголів’я диких тварин, зокрема біосферний заповідник "Асканія-Нова" (тут зібрані і живуть на волі різноманітні види тварин, деякі в дуже обмеженій кількості у світовому масштабі, унікальні для всього світу), національні природні парки "Азово-Сиваський", "Джарилгацький", природний заповідник "Єланецький степ".
Проблеми із фінансуванням мають і зоопарки. Під загрозою знищення перебувають близько 200 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-03-2022, 20:49
0
2 072