У Чернівцях на Театральній площі сьогодні, 27 березня, переселенцям роздавали корм для їхніх домашніх улюбленців, привезених із небезпечних наразі регіонів. В основному йшлося про корм для собак та кішок.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
З собою потрібно було мати документи вимушеного переселенця. Також допомогу для тварин могли принести всі небайдужі.
За словами зоозахисниці Анжели Косован, наразі на ринках та у зоомагазинах Чернівців немає великої проблеми з тим, щоби купити корм для тварин.
"Кормів є багато, все необхідне можна купити. Інша річ, що не кожен може собі це дозволити. Адже харчування для тварин доволі дороге: малесенька консерва коштує від 12 до 15 гривень, не кажучи вже про велику. А кілограм найдешевшого корму – від 45 гривень. Тож наші волонтери зараз у першу чергу допомагають тим переселенцям, які не мають змоги забезпечити своїх улюбленців їжею та ліками. Також допомагаємо місцевим бабусям, які за останні кошти підгодовують тварин", - розповіла Анжела Косован.
Під час акції до волонтерів підходили власники тварин, показували необхідні документи і отримували пакети корму.
"Ну, цього на тиждень вистачить", - задоволено каже переселенець із Харкова пан Олексій. На руках у нього невеличкий собачка по кличці Бетмен.
"Бетмену 10 років. Ще маємо кішку, їй 9, - розповідає пан Олексій. – Коли почалися обстріли Харкова, ми виїхали і, звичайно, забрали з собою домашніх улюбленців. Як можна їх залишити? Це ж гріх, адже вони вже повноцінні члени сім’ї, ми за них відповідаємо. Тварини дуже страждали від обстрілів, у них сильний стрес. Бетмен взагалі ці дні з рук не злазить, боїться відійти від нас навіть на крок".
За словами пана Олексія, у зоомагазинах не вистачає якісних ліків, корми для тварин такі дорогі, що підтримка волонтерів надзвичайно потрібна.
Ще одна харків’янка пані Наталія прийшла за кормом для свого кота, якому 15 років. Тварина чимало пережила, як і її господиня.
"По котові я орієнтувалася, чи треба ховатися від обстрілів, - розповідає жінка. – Якщо вони лунали далеко, він не реагував, бо через вік уже не дочуває. Та якщо це було близько і дрижали шибки у вікнах, ми з котом кидалися врозтіч і мало не збивали одне одного. Він шмигав під ліжко, а я залазила у ванну. А коли ми врешті вирішили покинути місто, тварина сиділа тихо-тихо у переносці протягом усіх 3 днів дороги, хоча зазвичай дуже не любить кудись їздити і постійно верещить у такі моменти".
За словами пані Наталі, у Харкові зараз чимало тварин залишилися безпритульними. Хто міг, забрав своїх вихованців із собою. Але багато хто був змушений покинути їх на залізничному вокзалі.
"Там і зараз багато тварин, які стали безхатьками, причому значна кількість породистих, - каже жінка. – Допомагають місцеві волонтери, підгодовують їх, прилаштовують. А їжу в Харкові для них не так і просто зараз дістати, бо більшість зоомагазинів якщо й працюють, то всього кілька годин на день. Біда…"
Телефон зооволонтерів у Чернівцях для довідок: 095 211 46 02
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-03-2022, 21:15
0
1 509