У середу, 23 березня, у межах зони відчуження довкола Чорнобильської АЕС фіксують осередки займання.
Боротися з лісовими пожежами, які охопили площу, що значно перевищує допустимі норми, українським рятувальникам перешкоджають бойові дії та присутність російських окупантів.
Про це повідомили на сайті Верховної Ради.
У повідомленні йдеться про погіршення параметрів безпеки та стану радіаційної обстановки, оскільки окупанти продовжують грубо порушувати вимоги радіаційної безпеки та санітарно-пропускного режиму на підприємстві та в зоні відчуження.
“Ймовірно, займання сталося внаслідок збройної агресії Російської Федерації, а саме потрапляння снаряду або навмисного підпалу”, - уточнили в українському парламенті.
Фахівці відзначають, що відповідно до Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, критерії пожежі в зоні відчуження не повинні перевищувати обсяги 0,05-0,2 кв.км, але наявний стан площі пожеж перевищує ці показники в десятки разів.
“З точки зору радіаційних ризиків, зафіксованих автоматизованою системою контролю радіаційного стану (АСКРС) в 39 пунктах, особливу небезпеку становлять існуючі пожежі на територіях зі значними рівнями забруднення радіонуклідів та у місцях розташування інфраструктури поводження з радіоактивними відходами у межах 10-кілометрового радіусу навколо ЧАЕС”, - йдеться на сайті Верховної Ради.
Водночас Україна повідомила МАГАТЕ, що пожежники ДСНС безуспішно намагалися загасити лісові пожежі біля Чорнобильської AEС.
У Києві та на двох АЕС виявлено невелике підвищення концентрації цезію у повітрі, але воно не викликає серйозного занепокоєння з точки зору радіаційного фону, йдеться у повідомленні МАГАТЕ.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-03-2022, 00:48
0
977