Польовий госпіталь у Чернівцях надає допомогу всім, хто її потребує. Польовий госпіталь знаходиться на вулиці Небесної Сотні, 6 (навпроти діагностичного центру).
Як передає кореспондентка molbuk.ua організація "Самарянська Сумка" допомагає людям з усього світу, а зараз вони приїхали до Чернівців.
- Були звернення з Міністерства охорони здоров’я України та Чернівецької міської ради. Нам розповіли, що за період воєнного часу населення міста збільшилося в два рази, багато людей потребують медичної допомоги і ось ми тут. До того ж Чернівці – найбільш безпечне місто Західної України, – каже лікарка-волонтерка польового госпіталю.
Зараз польовий госпіталь може прийняти до 200 пацієнтів за день. Він складається з 3 палаток: приймальні, оглядової та аптеки.
- До нас звертаються як переселенці, так і місцеве населення. Найчастіше до нас приходять люди з цукровим діабетом, високим тиском, бронхіальними захворюванням, хворим серцем та збільшеною щитовидною залозою. Якщо комусь потрібна допомога кардіолога чи невропатолога, то ми співпрацюємо з Міністерством охорони здоров’я і вони дозволили нам перенаправляти людей у діагностичний центр, який знаходиться через дорогу, – каже жінка.
Обладнання для проведення діагностики у госпіталі немає, тут відбувається лише огляд та дається направлення. Після проходження всіх необхідних процедур люди можуть безкоштовно отримати ліки.
- Ми лише проводимо огляд та даємо необхідні для лікування медикаменти. Щоб отримати ліки, нам не обов’язково приносити довідки, особливо в такий час, ми все розуміємо і самі поставимо діагноз або направимо до відповідного лікаря. Пацієнтів, які потребують невідкладної допомоги у діагностичному центрі обслуговують без черги, – каже волонтерка.
Фінансують польовий госпіталь американські ФОПи. Ліки та обладнання теж американські.
- Такі клініки польового типу вже є в інших містах України та на кордонах, щоб люди туди приходили і могли отримати медичну допомогу. У нас є великий госпіталь з двома операційними та всім необхідним обладнанням. Якщо людина має серйозне поранення чи потребує допомоги у нічний час, то вона може переночувати у нас. Але це знаходиться у Львові, – каже вона.
Лікарі, які приїхали з США, Канади та Британії зараз живуть в класних кімнатах та гуртожитку Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича та харчуються за власні кошти.
- Ми живемо в університеті, їжу замовляємо в місцевих ресторанах та кафе. Наша принципова позиція не приймати допомогу від волонтерів. Ми робимо це тому, що не хочемо забирати можливість у переселенців отримати харчі, які їм так необхідні та намагаємося хоч якось посприяти підвищенню економіки у цьому регіоні, – каже волонтерка.