У разі поновлення навчального процесу в умовах воєнного стану освітяни мають право працювати дистанційно з будь-якої країни.
Про це повідомив освітній омбудсман Сергій Горбачов.
Сергій Горбачов відреагував на звернення від педагогічних працівників, які цікавилися питанням дистанційної роботи.
"Деякі необізнані у правовому полі керівники намагаються абсолютно незаконно позбавляти українців права на працю, видаючи безграмотні накази про заборону дистанційної роботи для тих працівників, які наразі перебувають за межами України", – заявив освітній омбудсман.
Сергій Горбачов звернув увагу керівників і працівників закладів освіти, що, відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України, дистанційна робота – це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Відповідно до частини четвертої статті 60-2, у разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на своєму робочому місці. Тобто чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи.
"Отже, педагогічні працівники цілком правомірно з використанням дистанційних технологій можуть здійснювати педагогічну діяльність, перебуваючи за межами України", – підсумував Сергій Горбачов.
Освітній омбудсман рекомендував керівникам закладів освіти не лише не порушувати чинне законодавство про працю, а й не втрачати совість у часи важких випробувань, коли всім нам вкрай потрібна підтримка одне одного.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-03-2022, 08:56
0
1 507