RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Наша мегаціль – максимально пригальмувати окупантів»: експерт дав поради українцям, як допомогти військовим



У лавах українськиї військових також є втрати, але вони значно менші, ніж серед російського війська.

Чому так і як зробити їх ще меншими та як деморалізувати їх та жителів росії, які залишилися вдома, розповів радник Міністра оборони Олексій Копитко на своїй фб-сторінці.



"У нас теж є втрати, але вони на порядок, не в раз, а на порядок менші, ніж у російських окупантів. Причини цього:
1) Більша частина наших військ (в першу чергу - в ООС) зустріли ворога на позиціях, підготовлених до оборони.
2) На інших напрямках наші війська активно маневрують. Ніхто не проїжджає багатокілометровими колонами через степовий/ворожий ліс.
3) Наші боги війни саме як боги. Якість артилерійських робіт є неперевершеною. Ефективно працює і ПВО.
4) У росіян все ще є перевага в бронетехніці. Але ця техніка здебільшого не встигає реально вступити в бійку. Це зелені гроби на колесах/гусеницях. Росіяни були явно не готові до того, що у нас є різні ударні засоби, їх може спалити кожен, хто біжить по землі - армія, ТРО, гвардія, поліція, прикордонники..." - написав військовий експерт.

Через це, оскільки ці "створіння" не можуть влізти в нашу армію, вони обстрілюють мирні міста, зауважує Копитко.

"У підсумку наша армія, ТРО, інші силовики отримали поранення, виснажені, але зберігають бойову спроможність та контроль; наш резерв досі практично не задіяний. Поки бойові бригади, спецназ та артилерія будуть зносити окупантів на ходу, готується серйозне посилення. Всі трофеї дуже доречні. Плюс допомога, про яку ми не говоримо", - додав фахівець.

Ніхто не приховує наших втрат, інформацію доносять до родичів, запевнив Олексій Копитко. Проте, щоби не розголошувати противнику стан підрозділів, публічно дані про втрати в наших бойових підрозділах будуть або взагалі, або максимально розмиті.

"Поки це необхідність. Після війни будуть оголошені імена всіх героїв", - написав радник Міністра оборони.

"При цьому, як бачите, ніхто не приховує втрати цивільного населення, а також загибель людей на задньому плані. Тобто те, що не дає уявлення про бойову спроможність. Тут не будемо брехати. Взаємна довіра - основа мобілізації всієї країни", - зазначив Копитко.

Як ще вплинути цифрами щодо втрат на Росію?

Тут Олексій Копитко радить діяти таким чином:

"За наявною інформацією, картина в Росії приблизно така.
1) За межами великих міст населення живе в основному в найглибшій дупі. Йти на війну - це соціальний "ліфт". Поховання та компенсація загиблих - соціальний "ліфт" для сім'ї. Адже людина могла загинути просто у п'яній бійці. А так її життя має певну цінність. Тому чутливість до втрат в провінції низька. Вони переважно стурбовані тим, щоби влада не кидала гроші. Тут нам допомагає те, що влада приховує інформацію. Поширюйте це.
2) Ситуація в містах трохи інша. Особливо, якщо відбувається масова загибель окупантів із однієї військової частини. Багато втрат в умовах компактного життя - це деморалізація ворога, це різка затримка або неможливість збирати резерви. Військові починають хворіти і вдавати ідіотів. Техніка раптом починає ламатися і т.д.
3) Зовсім інша ситуація - з різними проявами репресивної машини (МВД, Росгвардія). Ці створіння були дуже добре забезпечені. Путін їх добре профінансував. Вони займалися непильною роботою по тиску на слабку опозицію та незадоволених. Як правило, вони були зручними. А ось їх масово перетворюють на фарш. Втрата цих годувальників чутлива для сімей, незважаючи на компенсації. У цьому середовищі починається розхитування. На війну не хочуть, але народ з такою ж ефективністю вже не можуть придушити. Як тільки росіяни відчують соціальні наслідки війни, ось тут може настати "перегрів машин".
Тому наша мегаціль - максимально пригальмувати Росію, зупинити все, що може йти на підтримку орди окупантів. Паралізуйте всі можливі комунікації.
Будь-якими способами доносіть інформацію до містян. Нехай витрачають свою енергію, стресують їх. Чим більше ми відтягнемо там - тим легше нашим буде зустріти, викинути, а потім почистити орків", - радить Копитко.

Активний спротив на тимчасово окупованих ворогом територіях дуже допомагає армії, додає експерт. Щоб він не міг нормально копати, не спав, не відчував себе в безпеці ні хвилини. Мирні дії наших людей вже з'їдають ресурси ворога. А партизанство утворює пробоїни.

"Також треба всіма способами ускладнювати життя тим росіянам, які втікли до цивілізованих країн. Виключно в межах законів цих країн! Це важливий момент, бо серед цих "біженців" є чимало "консерв", які будуть вести підривні роботи проти Європи та проти України. Влада всіх країн має максимально контролювати їх. Росіяни-втікачі мають відчути на своїй шкурі, що поки в Росії не зміниться режим, їм спокою не буде. І ніякі гроші їх не захистять. Або нехай допомагають, або страждають", - радить Олексій Копитко.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
9-03-2022, 09:32
Коментарів 0 Переглядів 1 422


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.