У селі Шипинці під Чернівцями плетуть маскувальні сітки, виготовляють "коктейлі Молотова", збирають продукти. Допомагають навіть діти.
Про це йдеться у публікації "Молодого буковинця" від 3 березня, пише molbuk.ua
"У нас залучено дуже багато народу. І жінки, і школярі – усі рвуться допомагати, – каже староста села Василь Нявчук. – Ми виготовляємо "коктейлі Молотова", плетемо маскувальні сітки, збираємо продукти та необхідні речі для фронту, патрулюємо село, всюди встановлені блокпости, створені загони територіальної оборони. Уже зараз у нас чимало назбиралося речей для відправлення військовим, люди дуже багато приносять. Усі самі приходять на допомогу, нікого не треба кликати, просити. Ми маємо бомбосховища, у хатах у мешканців – підвали. Щодо сповіщення, то планували залучати церковні дзвони. Але зараз нам завезли сирену, тож встановлюємо її".
За словами старости, Шипинці завжди були дуже ініціативним селом.
"У нас завжди було дуже багато людей, які у 2014-му році їхали на Схід, ніхто їх туди силою не відправляв. Тут ніхто ні від чого не ухиляється. Також зараз є ще багато наших молодих хлопців, які не призвані на війну. Але в разі отримання повістки вони готові. Ми записуємо усе, що хто робить, щоби по закінченню війни можна було відзначити таких людей".
Василь Корнійович каже, що війна дуже згуртувала людей.
"У мирний час буває, що українці можуть між собою посперечатися. У селі, до прикладу, це може бути сварка за межу, коли навесні виходять на городи. Та коли приходиться до біди, люди згуртовуються".
У селі приймають переселенців, проте ставлять умову.
"Жінок та дітей ми поселяємо, годуємо. А здоровим чоловікам пропонуємо відразу записуватися до військкомату. Інакше не реєструємо і не приймаємо. Одні справді йдуть туди, і таких багато, а інші шукають деінде прихистку", – зазначив Василь Нявчук.
"Коктейлі Молотова" у Шипинцях виготовляють навіть школярі. Жартують, що у них зараз "урок із хімії", тема – "змішування рідин". Кажуть, такий досвід у них вперше. Але загалом виготовляти такі коктейлі нескладно, особливо якщо гуртом.
"Наша громада дуже дружна, ми підтримуємо одне одного, – кажуть учні. – Тут один за всіх, і всі за одного. Кожен робить те, що може, ніхто не сачкує. До прикладу, у селі є одна прекрасна жінка похилого віку, на неї кажуть "баба Орися". То вона принесла нам дуже багато пляшок, ганчірки, мішки для піску, щоби будувати блокпости. У нас завжди народ був дружним".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-03-2022, 10:43
0
4 093