За новою методикою розрахунку за тепло платитимуть за централізоване опалення навіть власники індивідуального опалення.
А також ті, хто має індивідуальні лічильники, але опаленням не користувався, пише РадіоТрек.
Такі зміни обумовлені Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (у редакції наказу Мінгромад від 28.12.2021 р. № 358), що набрала чинності 28 січня 2022 року.
У новій редакції визначено, що за спожиту теплову енергію, яка заходить у будинок, мають сплачувати усі співвласники багатоквартирного будинку, у тому числі й ті, в кого індивідуальне опалення.
Загальний обсяг теплової енергії на опалення будинку визначається за допомогою вузла комерційного обліку теплової енергії або розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати.
Оновлена Методика визначає термін загальнобудинкові потреби на опалення.
Це витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку, без врахування обсягу теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, та обсягу теплової енергії, який надходить від ділянок транзитних трубопроводів до приміщень з індивідуальним опаленням та/або окремих приміщень з транзитними мережами опалення.
Обсяг спожитої у будівлі/багатоквартирному будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення буде розраховуватись відповідно до п.8 розділу IV Методики, як частка від загального обсягу споживання теплової енергії:
для 1-5 поверхової будівлі/будинку – 25%;
для 6-10 поверхової будівлі/будинку – 20%;
для будівлі/будинку вище 10 поверхів – 15%.
Платити доведеться також і за ізольовані та неізольовані стояки у квартирах.
Ті співвласники, які встановили квартирні теплові лічильники і не спожили відповідну норму тепла (наприклад, не живуть і не включають опалення) отримають донарахування до норми.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-02-2022, 11:54
0
4 748