З появою дитини у сім'ї, зазвичай, уся увага надходить саме до неї, а новоспечені батьки намагаються призвичаїтись до нових правил та обов'язків. Однак, природою подія народження задумана як перезавантаження взаємин між подружжям, щоб вийти на новий рівень ще більшої близькості та сили.
Сексологиня, психологиня та матір трьох дітей Світлана Пашкевич розкрила секрети, як зберегти близькість між подружжям у період вагітності або ж із появою малюка, передає ТСН.
Як не допустити зради?
За словами сексологині, найбільш сильною життєвою (вона ж є і сексуальною) енергією володіє саме вагітна жінка. Через це чоловіки буквально "іскряться" від сексуальної енергії жінки, а якщо вона його "усуває від тіла" — збудженому чоловікові важко витримати напругу та не зробити помилку, адже інші жінки відчувають його сексуальну енергетику.
Тож, якщо у вагітної пари немає сексу, найімовірніше виникне любовний трикутник. Сексологи радять, навіть якщо лікар заборонив інтравагінальне проникнення, використовувати інші варіанти сексу.
Цікаво, що інтимні стосунки між батьками є й архіважливим процесом для малюка.
"Скорочення матки під час оргазму і пологів ідентичні (природно, інтенсивність різниться) — так що відбувається природна тренування. Крім того, здійснюється імпринтинг: тато любить маму, мама любить тата — весь світ мене любить", — пояснює Пашкевич.
Партнерські пологи: як це впливає на пару?
"Мені доводилося чути від багатьох чоловіків: "Ось вона зараз народжує, гарчить на переймах — і така в неї первісна міць і енергія! Це неймовірно заводить!" Коли чоловік відчуває силу своєї жінки, коли вона дає йому можливість доторкнутися до цієї найбільшої таємниці — це виводить подружжя на новий рівень близькості і довіри", – каже психологиня.
Однак, вона також зазначає, що важливо, аби жінка не намагалася перекласти відповідальність за свої пологи на чоловіка, а той, своєю чергою, був готовий брати участь під час пологів і сам хотів цього.
"В іншому разі виходить якесь реаліті-шоу "За склом": чоловік бачить, як із його жінкою щось роблять, сам він в цьому процесі не бере — і у нього виникає несвідоме відчуття, що його дружину ґвалтують у нього на очах. Особливо якщо лікар — чоловік", — підкреслює сексологиня.
Вплив гормонів
За словами Пашкевич, у жінки в період лактації сексуальне бажання може знизитись, і це природно. Усе через гормон пролактин, який гальмує вироблення тестостерону, котрий відповідає за пристрасть.
"Додайте до цього гормон любові окситоцин. У новоспечених матусь його рівень просто зашкалює, що допомагає встановленню близькості з дитиною — але з іншого боку, спілкування з малюком може стати важливішим інтиму з чоловіком. Наприклад, коли дитина смокче груди, окситоцин виробляється особливо потужно — і для жінки це може стати заміною сексу. Це нормально — попервах", — зазначає психолог.
Однак, за її словами, важливо дотримуватися балансу енергій у парі: мама з татом і їхні стосунки — на першому місці, а дитина харчується і насичується від цього джерела любові. Тоді все буде в гармонії.
"Безумовно, незрілість подружжя, ускладнення під час пологів або кесарів розтин можуть викликати певні проблеми. Однак хочу сказати, що всі вони вирішуються. Ніколи не пізно почати працювати над взаєминами — результат того вартий", — підсумувала сексологиня Світлана Пашкевич.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-02-2022, 00:25
0
5 372