Останнім часом все більше буковинців висловлюють бажання долучитися до бригади територіальної оборони.
Про це у коментарі molbuk.ua повідомила керівниця пресслужби обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки Тетяна Попович.
Вона зазначила, що зростає кількість мешканців області, які усвідомлюють важливість захисту свого краю.
"Останнім часом зростає кількість громадян, які усвідомлюють, що справа захисту краю є надзвичайно важливою. Жителі області дедалі частіше звертаються до нас із наміром долучитися до тероборони Буковини. Ми пропонуємо військову службу у військових частинах сил територіальної оборони, які формуються на Буковині", - зазначила Тетяна Попович.
Вона додала, що територіальний центр також надає можливість цивільним укладати контракт про військову службу в резерві тероборони.
Таким чином, людина, не полишаючи основної професійної діяльності, паралельно проходить і військову підготовку як резервіст. Навчальні збори, які тривають кілька днів на місяць, дають знання та вміння, як діяти у разі загрози.
Серед резервістів є люди різного віку та професій: лікарі, підприємці, журналісти, вчителі, представники влади, наголошує Тетяна Попович.
"Так, днями до ТЦК та СП звернулись депутати рад різних рівнів однієї з партій, аби підписати контракти про службу в резерві у місцевих підрозділах сил тероборони. Тож закликаємо буковинців долучатися до захисту краю, адже в єдності ми сильніші, а безпека наших родин і домівок – надійніша", - каже речниця обласного терцентру.
Раніше повідомлялося, що на Буковині, як і на всій території країни, продовжують формувати бригаду територіальної оборони. Cеред головних переваг тероборони – служба у своєму регіоні.
Її укомплектовують переважно сержантами та офіцерами, повідомив обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
На підрозділи тероборони покладені важливі завдання – від охорони і оборони важливих об’єктів інфраструктури до участі в боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами противника.
Cеред головних переваг військовослужбовця тероборони – служба у своєму регіоні. Громадянин, який підписує контракт, має збережену зарплатню за основним місцем роботи, або пенсію, якщо він пенсіонер. Контракт можна укласти на три роки – рядовим і сержантам та на п’ять років – офіцерам.
Головними вимогами до кандидатів є відповідність за станом здоров’я, відсутність судимостей та вік не старше 57 років.
Громадяни, які не проходили військової служби, також можуть долучатися – підписати контракт про проходження служби в резерві територіальної оборони. Резервісти, не полишаючи основного місця роботи, проходять підготовку під час денних навчань раз або кілька разів на місяць. Також їх можуть викликати на навчальні збори протягом тижня-двох щорічно. На період зборів за резервістами зберігається середній заробіток. Вони щороку отримують виплати, залежно від звання та терміну навчань.
Кожен резервіст буде чітко знати, як і в складі якого підрозділу він повинен діяти, який об’єкт охороняти, як і де отримує зброю. Військовослужбовці та резервісти тероборони виконуватимуть завдання виключно у своєму краю, поза районами ведення бойових дій.
Щоби стати військовослужбовцем або резервістом бригади територіальної оборони, охочі мають звернутися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (
військкоматів – авт.).
Щоби дізнатися більше інформації, телефонуйте:
(0372) 52-55-61, (095)589-53-00.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-02-2022, 19:37
0
2 803