RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Чернівчани активно засмічують каналізації, а потім нарікають на те, що все у місті старе і погано працює. Тим часом комунальники старанно та покірно чистять каналізації. Вони вже звикли до критики і що їм рідко дякують за роботу. Просять лише про одне – перш ніж вкинути в унітаз чи каналізаційний люк якесь чергове неподобство, добре подумати, чи варто.

Детальніше про специфіку роботи кореспондентка "МБ" розпитала у начальника дільниці каналізаційних мереж "Чернівціводоканалу" Василя Солонара, пише molbuk.ua



"Це суцільний сміттєпровід"

Розмовляли у провулку Вірменському біля каналізаційного колодязя глибиною 3 метри – саме там на той момент працювала бригада. Виглядало це так. Один із працівників у спецодязі спустився в колодязь. Він був обмотаний мотузкою, яку тримали двоє робочих, що залишилися нагорі.

"Це страховка, бо всяке буває, людині може стати зле від нестачі повітря, газів", - пояснили мені.
Працівник вибирав найбільші забруднення, які могли би завадити потім промити трубу, - намул, гравій тощо. Запах довкола стояв характерний, міцний. Стало дуже шкода чоловіка в каналізації. Та, схоже, він уже звик. Ось його витягнули нагору з повним відром усілякої всячини. Він спокійно переодягнувся, обмився і бригада відправилася на іншу точку.

"Це був лише підготовчий етап, - пояснює Василь Солонар. – Саму промивку проводитимемо за кілька днів. Спочатку ж наш працівник вручну вибирає усі великі засмічення – намул, гравій, уламок бруківки чи бордюру…"

Співрозмовник з прикрістю зазначає, що всі каналізаційні мережі у місті наразі – це "суцільний сміттєпровід".

"Тут можна знайти все: від засобів жіночої та чоловічої гігієни до каструль, запчастин автомобілів, уламків битого скла. А якщо ми працюємо в районі якихось лікарень, то натрапляємо на велику кількість бинтів, шприців… Направду наша робота не з тих, якої би побажав іншому", - зізнається пан Василь.

Каналізація засмічується двома шляхами: тим, що люди зливають в унітаз, і тим, що вкидають у відкритий люк, пояснює начальник дільниці:

"Наприклад, хтось із мешканців украв люк, заявку про відсутність покришки не відразу передали до водоканалу. А тим часом інший іде, несе пакет зі сміттям. Побачив відкритий колодязь і думає – а чого маю мучитися? І бахнув туди. Так з часом і забивається. Також діти, граючись, можуть шину вкинути у відкритий люк".

"Розвелося дуже багато пацюків"

Найбільше у каналізації знаходять решток їжі, особливо до та після свят.

"Усі господині до свят готують їжу, а потім їм тяжко той борщ винести – треба злити в унітаз. І через це по каналізаціях дуже багато розводиться пацюків. Часто вони прогризають резинові гофри, що між унітазом і трубами, та пролазять до людей у квартиру. І у підвалах їх купа. Був такий випадок на вулиці Ентузіастів, коли ми приїхали на виклик, а одна старенька бабуся відчинила вікно і каже: "Хлопці, тут ввечері так багато кроликів бігає біля люка!" Насправді ж то були не кролики, а пацюки", - розповідає Василь Солонар.

Біля медзакладів дуже багато шприців.

"Буває, ми виконуємо роботи в мікрорайонах, де є інфекційні відділення лікарень. Не завжди там працюють станції знезараження. Якось ми біля однієї з лікарень проводили ремонтні роботи - там була тьма тих шприців, плавали зверху. Ми навіть фотографували те все і викликали завгоспа, щоби продемонструвати йому картину. Ситуація була не з приємних. Але що поробиш, мусили працювати, старалися більше машинами те все витягувати, бо руками було небезпечно торкатися. Санітаркам, мабуть, ліньки виносити сміття, от вони й зливають те все в унітаз".

Та найбільше забивають каналізацію вологі серветки.

"Бо ганчір’я, як правило, від цього агресивного середовища розкладається, а от віскозні серветки збиваються у великі квачі, набухають у трубі і утворюють такі затички, що потім витягнути неможливо", - зауважує Василь Михайлович.

Крім цього, у каналізаціях робітники знаходили монети, патрони і дуже багато чайних ложечок та вилок. Натрапляли навіть на запчастини від "Жигуля".

Щодня до водоканалу від мешканців поступають від 10 до 40 заявок на прочистку каналізації. Особливо після сильних злив. Адже у старому місті разом течуть і дощові води, і каналізаційні стоки. Загалом у місті – понад 300 кілометрів мереж. Працівників при цьому не вистачає: на 27 посад лише 20 людей. Через це змушені працювати майже удвічі більше.

"Свого часу, коли почалася Польща, дуже багато людей втекло туди. Хоча у нас також непогані зарплати – у середньому від 10 тисяч гривень і вище", - запевняє Василь Солонар.

На жаль, мешканці не цінують роботу комунальників.

"Переважно вислуховуємо від людей нарікання замість подяки. Мовляв, чому не приїхали швидше, коли поміняють старі мережі, чому так довго… Але в нас уже імунітет на ці всі докори, просто мовчки робимо свою роботу. Яка, до речі, з підвищеною небезпекою. Через шкідливі умови праці наші працівники отримують щодня по пів літра молока".

Багато мереж дуже зношені, адже у старому місті прокладені ще австрійські бетонні труби, яким понад сто років.

"Як то кажуть, зі старої жінки молоду не зробиш, так і тут. На той момент, коли ці австрійські труби виготовлялися, вони були суперові. Теперішні мережі стільки можуть і не прослужити. Але стан їх зношений – не через те, що вони погані, а тому, що експлуатуються вже тривалий термін. Є й діряві, звичайно. Тому так багато провалів на аварійних ділянках, особливо навесні", - пояснює начальник дільниці.















Що не можна викидати у каналізацію:

- залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо;

- засоби особистої гігієни, підгузки;

- чайну та кавову заварку;

- ганчірки, мочалки, губки для миття посуду;

- поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів;

- жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо;

- використаний наповнювач від котячого туалету;

- мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо;

- предмети з пластику, скла, металу

- будівельне сміття.

Куди звертатися, якщо у вас забилася каналізація:

Номер телефону: 54-16-96.

Спочатку бригада виїде та огляне місце засмічення, потім візьметься за прочистку каналізації. Для виконання обох етапів робіт потрібно заключати окремі договори і проводити передоплату.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
6-02-2022, 16:03
Коментарів 0 Переглядів 4 106


Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.