Після перенесеної важкої форми коронавірусу у пацієнтів часто виникають ускладнення – як фізичні, так і психологічні.
Про це
йдеться на фб-сторінці КНП "Міська поліклініка №1" Чернівецької міськради у рубриці "ковідні історії", пише molbuk.ua
У дописі розповідають, що одна з пацієнток поліклініки, подолавши важку форму COVID-19, набула психологічної залежності від... кисневого концентратора. Історія записана зі слів завідувачки загальнопрофільного консультативно-діагностичного відділу, лікаря-терапевта Тетяни Проценко.
Страх задихнутися уві сні змушував її використовувати апарат знову і знову, хоча легені вже могли цілком забезпечити потребу організму в кисні.
Також кисневий концентратор мав бути поряд із жінкою і вдень. Коли доводилось відлучатися з дому, наприклад, на огляд в поліклініку - пацієнтка брала з собою кисневу подушку.
"Хто пройшов через важкий перебіг коронавірусу, той знає ціну ковтка свіжого повітря! Сімейному лікарю, лікарю-пульмунологу, лікарю-психотерапевту довелося докласти чимало зусиль, щоб повернути пацієнтку до норми. І тут вже потрібні були навіть не піґулки, а вербальні засоби - переконати пацієнтку, що легені впораються", - зазначають автори допису.
І додають, що захиститися від важкої форми ковіду допоможе саме вакцинація.
"Ми розповідаємо цю історію, щоб переконати кожного, хто ще вагається: ваші легені впораються з коронавірусом, якщо ви вакцинуєтеся! Чи варто випробовувати долю і зволікати? Заплануйте собі похід до найближчого пункту вакцинації і дихайте вільно!" - закликають у поліклініці.
Нагадаємо, за весь період на Буковині зробили 582 904 щеплень, з них першою дозою імунізувалися 294 748 людей, другою – 281 771, додатковою – 81, бустерною – 6304.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
3-02-2022, 13:35
0
1 797