Олена Шурхай із села Нелипівці на Кельменеччині вже три роки займається виготовленням пряників. Для неї це просто заняття, а справа душі.
Раніше Олена працювала в лабораторії на цукровому заводі. Деякий час була художницею в будинку побуту в Білорусі (її чоловік із цієї країни), йдеться в публікації "Молодого буковинця".
Уже 15 років жінка продає на ринку в Кельменцях мед із власної пасіки, яка дісталася їй від батька. А в останні три роки на прилавку з’явилися і пряники.
– У мене був потяг до того, щоби щось почати виготовляти. Деякий час я в’язала гачком іграшки, малювати дуже любила, випікати. А якось виникла ідея спробувати випікати пряники. Тим більше, що маємо свій натуральний мед. Перші пряники в мене не вийшли. Навіть думала, що більше їх не робитиму. Та минув місяць, і я собі думаю: "Ну як, люди роблять, а в мене не вийде?" Спробувала знову. Вчилася по відео. Вийшли кращі, але мені все ж не подобалися. Змінювала рецепти тіста, аж поки не знайшла той, який був найсмачніший, – розповідає жінка.
"Думала, що складні малюнки не вийдуть"Пряники виготовляє лише з натуральних продуктів. Для випічки бере домашні яйця, мед. Жодних хімічних домішок і ароматизаторів. Каже, що ця справа приносить їй задоволення, хоч на розмальовування пряників йде чимало часу і сил.
– Спочатку робила на пряниках найпростіші малюнки з глазурі. Думала, що в мене складніші не вийдуть. Одна справа – малювати пензликами на папері, а зовсім інша – на глазурі. Робила для себе, для сім’ї, пригощала сусідів. Та помалу навчилася. Якби мені хтось показав, що і як робити, як б навчилася швидше. А так переглядала лише відео. Дивлюся, людина залила одну деталь, іншу – і готово. Я пробую, а в мене все зливається. Потім зрозуміла вже, що кожний елемент на прянику потрібно спочатку просушити, а потім наносити інший. І коли вже все готово, пензликом і харчовими фарбами можна промальовувати деталі, – пояснює жінка.
"Дітки їдять із задоволенням"Щоб розмалювати пряник із складним малюнком, майстриня витрачає більше години. Деякі пряники схожі на справжні картини. Для цього жінка розфарбовує їх в акварельному стилі, малюючи пензликами по білій глазурі. Щоб їх намалювати, іноді йде кілька годин.
Виготовляє пані Олена навіть 3D-пряники. Наприклад, у вигляді пасхального яйця, з маленькими пряничками всередині.
– Буває, що люди дивляться на пряник і запитують: "А як його їсти? Вони ж такі гарні". А от дітки не думають довго – їдять із задоволенням, – жартує жінка. – Їм такі малюнки дуже подобаються.
Найбільше пряників пані Олена готує до свят, робить їх тематичними. Тоді на них і попит кращий. Зазвичай, люди купують їх на подарунки.
– Щоправда, ринок, та ще й в райцентрі, – не дуже добре місце для продажу пряників. Тож сестра змогла домовитися, щоб мої пряники виставляли на продаж у двох торгових точках на Калинівському ринку і в магазині "Смайл" на Театральній площі. А ще я створила сторінку у фейсбуці
"Медові пряники" і там показую свої роботи. Коштують вони від 30 до 70-75 гривень, залежно від розміру і складності малюнку.
Пряники з медом стоять до пів року і не псуються.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-01-2022, 14:07
0
2 784