Більше сотні чернівчан пройшлися центром міста смолоскипною ходою з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.
Відео ходи оприлюднили у
телеграм-каналі ХЧ, пише molbuk.ua
Люди з жовто-блакитними прапорами та запаленими смолоскипами ідуть, вигукуючи "Слава нації!", "Смерть ворогам!", "Україна понад усе!", "У нас єдина соборна Україна!"
Також учасники ходи несуть банер із написом "Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань!"
Раніше повідомлялося, що сьогодні у зв’язку зі смолоскипною ходою частково
обмежать рух транспорту у центрі міста.
Учасники пройшлися таким маршрутом: Соборна площа – вулиця Героїв Майдану – Головна – Центральна площа – Руська – Садовського.
Довідка:
29 січня 1918 р. поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами,
Бій тривав 5 годин. Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крут, намагаючись протистояти просуванню до Києва окупаційної армії Муравйова, за незалежність України.
Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Зі спогадів очевидців відомо, що Григорій Пипський, зі Старосамбірщини, перед розстрілом перший почав співати "Ще не вмерла Україна", решта студентів підтримали спів.
У березні 1918 р., після підписання більшовиками Брестської мирної угоди та з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 р., було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.
У радянські часи полеглих у Крутах кваліфікували як зрадників. На місці загибелі героїв розбили парк. Пізніше, після Другої світової війни, тут поховали радянських воїнів, полеглих при визволенні Києва.
Вперше про увічнення пам’яті студентів згадали в 1990-х роках, коли Народний Рух України встановив на місці загибелі студентів дерев’яний хрест. Офіційно День пам’яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента "Про вшанування пам’яті Героїв Крут". На місцях їхнього останнього бою та поховання встановили пам’ятні знаки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
29-01-2022, 19:08
0
1 377