Кулінарний блогер Дмитро Дорошенко поділився дієвими порадами з приготування цього популярного соусу.
Для приготування майонезу найкраще підходить занурювальний блендер, до високої вузької чаші якого закладаємо всі інгредієнти і збиваємо на найвищій швидкості, яка доступна на вашому пристрої.
Майонез "Провансаль", інгредієнти:
1 яйце
200-250 мл рафінованої рослинної олії
1 ст. л. лимонного соку
1 ч. л. гірчиці
1 ч. л. цукру
1/2 ч. л. солі
дрібка перцю
Накриваємо жовток ніжкою блендера і тримаємо в такому положенні, допоки з'явиться густа біла емульсія. Після цього повільно піднімаємо блендер, поки вся олія зіб'ється в густу масу. Домашній майонез "Провансаль" можна приготувати на одних жовтках, попередньо відокремивши білки.
Готувати майонез міксером складніше. У цьому разі жовток зі спеціями збиваємо протягом хвилини, а потім тонкою цівкою вливаємо соняшникову олію, продовжуючи збивати масу. На кінцевий результат може вплинути швидкість, з якою ми вливаємо олію, і потужність міксера.
Причин, через які не вдається приготувати майонез в домашніх умовах з першого разу, лише дві:
1. Не накрили жовток ніжкою блендера, тому не отримали емульсію, з якою змішується олія і згодом густішає.
2. Занадто швидко підняли блендер і олія не встигла збитися.
Температура продуктів на кінцевий результат зазвичай не впливає, якщо ви дотримуєтеся двох правил, зазначених вище.
Якщо при приготуванні ви порушили процес і замість густої заправки для салатів отримали рідку масу, не поспішайте її виливати. Все можна виправити. Для цього знадобиться ще одне яйце та чистий посуд.
У склянку вбиваємо свіже яйце й одразу накриваємо жовток ніжкою блендера, в якій розташовані ножі. Зверху акуратно виливаємо невдалий соус і збиваємо на турборежимі близько хвилини, не відриваючи ніжку від дна. Потім потроху піднімаємо, щоб масло змішалося з емульсією.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.