RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Тиха війна» : скільки трагічних смертей трапилося на Буковині за минулий рік


На Буковині за 2021 рік спостерігається різкий стрибок самогубств.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Самогубства

Їх кількість у регіоні значно зросла, порівняно з 2020 роком. Так, 21 грудня 2021 року в Чернівцях 14-річний юнак наклав на себе руки. Причини такого вчинку хлопця невідомі. Як повідомив начальник бюро судово-медичної експертизи в області Віктор БАЧИНСЬКИЙ, протягом 2021 року кількість самогубств помітно зросла.

– За 2021 рік 214 буковинців покінчили життя самогубством. Якщо порівнювати з 2020-им, то тоді було 153 самогубства, – розповів пан Віктор.
Якщо помітили схильність до суїциду

Якщо у близької людини помічені схильності до суїциду, то найкраще, що можна зробити, – допомогти їй отримати кваліфіковану допомогу від спеціалістів. У процесі спілкування варто:

– бути відкритими, давати зрозуміти людині, що вона цінна для вас;

– виявляти підтримку та розуміння;

– давати зрозуміти, що з кризового стану є вихід.

Алкогольні отруєння

19 листопада у селі Старий Вовчинець мешканці знайшли тіло 20-річного хлопця в центрі населеного пункту. Як повідомили судмедексперти, хлопець помер внаслідок алкогольного отруєння та асфіксії блювотними масами. У крові померлого судмедексперти виявили чотири проміле алкоголю (смертельну дозу). Загалом, за даними бюро судово-медичної експертизи, в 2021 році від отруєння алкоголем померли 74 буковинці.

Як допомогти, якщо хтось отруївся алкоголем

– Якщо в людини після вживання алкоголю виникли блювотні позиви, не варто їх стримувати: таким чином зі шлунка виводиться алкоголь.

– Якщо є ознаки отруєння, а позивів до блювання немає, блювання необхідно спровокувати: дати постраждалому випити 3— склянки води теплої або кімнатної температури. Промивати шлунок слід доти, доки замість блювотних мас не почне виходити вода.

– Після промивання шлунка доцільно дати постраждалому випити ентеросорбент: активоване вугілля (одна таблетка на 10 кг маси тіла), ентеросгель (45 г розтерти до однорідної маси в невеликій кількості води) тощо. Через 10-15 хв. за умови, що не спостерігається пригнічення свідомості, дати також теплого солодкого чаю та 250-500 мг аскорбінової кислоти.

Утоплення

26 квітня 2021 року, на самий Великдень, у криниці втопився 71-річний чоловік. Випадок трапився у селі Владична. Син виявив тіло батька у криниці на території власного господарства. Загалом від утоплень за 2021 рік загинули 33 буковинці.

Перша допомога під час утоплення

1. Покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню.

2.Однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, загорнутими у серветку або носову хустинку, видаліть із порожнини рота пісок, мул.

3.Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені. Одночасно "краєм ока" контролюйте піднімання грудної клітки, якщо воно є – продовжуйте. У випадку, якщо грудна клітка не підіймається, повторіть все з пункту № 2.

4.Що 2 хвилини серцево-легеневу реанімацію необхідно на декілька секунд припинити для перевірки, чи не з’явився пульс.
Падіння з висоти

23 листопада 2021 року в Чернівцях випав з вікна сьомого поверху 37-річний чоловік. Нещасний випадок стався на будівельному майданчику багатоповерхового будинку на вулиці Науки. Загалом, від падіння з висоти у 2021 році загинули 57 буковинців.

Як допомогти

Якщо ви знайшли людину, яка впала з висоти, то вчасно та правильно надана домедична допомога може врятувати її життя. Послідовність дій при наданні домедичної допомоги однакова для всіх випадків:

1.Викличте аварійно-рятувальні служби та 103.

2. Якщо маєте потрібні навички, надайте домедичну допомогу відповідно до ушкоджень.

Вбивства

20 листопада 2021 року в Сторожинці під час конфлікту чоловік жорстоко вбив свою дружину. Він встромив ножа в груди – від отриманих травм жінка померла. Правоохоронці з’ясували, що між парою виник конфлікт під час розпивання алкоголю. На Буковині протягом 2021 року скоєно 29 вбивств.

Увага!

Якщо ви стали свідком вбивства, негайно телефонуйте на спецлінію "102".

Страшних ДТП стало менше

Вересень 2021 року. Молоді музиканти поверталися додому з весілля, на якому грали. На дорогу в селі Глибочок вибіг кінь. Водій не впорався із керуванням та в’їхав у коня. Після чого його занесло в кювет. Водій авто протягом трьох днів перебував у комі з тяжкими травмами. Його пасажир, 21-річний житель села Верхні Петрівці, помер на місці…

Як повідомила начальниця пресслужби Головного управління Нацполіції в області Кароліна МАРИШЕВА, за 2021 рік внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинули 48 людей. Загалом сталося ДТП з потерпілими – 202, а з травмованими особами 221.

– Ми спостерігаємо статистику зменшення ДТП. Якщо говорити про 2020 рік, то загинули 52 буковинці, потерпілих було 272, а травмованих 339, – зауважила пані Кароліна.

Якщо потрапили у ДТП

1) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;

2) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;

3) не переміщувати транспортний засіб і предмети, причетні до пригоди;

4) вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної медичної допомоги "103";

5) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду підрозділ Нацполіції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;

6) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди.

Пожежі

Восьмого грудня 2021 року в області 10-місячна дитина загинула внаслідок отруєння чадним газом, ще одну дитину госпіталізували.

За попередньою інформацією, батьки залишили немовля у будинку з його старшим братом, якому два роки. Старший хлопчик розпалив вогонь посеред хати. Внаслідок пожежі, яка виникла в будинку, немовля в колясці вчаділо. Медики, прибувши на на місце, почали здійснювати реанімаційні заходи, які були безуспішними.

Як розповів начальник пресслужби Головного управління ДСНС в області Сергій БАБЧУК, за 2021 рік в області сталося 1252 пожежі, на них загинуло 38 людей, з них одна дитина, травмувалися 25, з них п’ятеро дітей, Водночас пожежники врятували 24 людини, із них четверо дітей.

За пів місяця нового року в області сталося вже 22 пожежі, в яких загинуло двоє людей.

Якщо виникла пожежа:

-якщо ви прокинулись від пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу;

-до дверей приміщення слід повзти підлогою під хмарою диму, але не відчиняти двері відразу;

-якщо ви не в змозі відчинити вікно, розбийте віконне скло твердим предметом та приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежних;

-зверніть увагу, що під час пожежі заборонено користуватися ліфтами;

-якщо ви перебуваєте у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
22-01-2022, 10:00
Коментарів 0 Переглядів 1 238

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.