RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Протягом останнього року ринок праці суттєво змінився. Одних спеціалістів стало занадто багато, а деяких роботодавці не можуть знайти місяцями.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Про те, які спеціальності будуть затребуваними на Буковині цього року, розповіла заступниця директора Чернівецького обласного центру зайнятості Ольга Багрій.

– У 2021 році обласний центр зайнятості долучився до пілотного проєкту з аналізу ринку праці. Проєкт реалізовується за участю експертів програми EU4Skills, яка фінансується Євросоюзом. Був здійснений аналіз статистичних показників регіонального ринку праці та опитування роботодавців та майже 800 підприємств щодо потреби в кадрах, – каже Ольга Багрій.

За результатами цього опитування, найбільш затребуваними професіями на Буковині зараз є водії, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, оператори котельнь, кухарі, в’язальники схемних джгутів.

– Якщо говорити про зарплату, то найвищий її рівень зафіксований серед електромонтажників, трактористів-машиністів, пекарів, в’язальників схемних джгутів, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, – зазначає заступниця директора обласного центру зайнятості.

За прогнозами роботодавців, найближчі рік-два затребуваними будуть такі професії: швачка, робітник комплексного обслуговування сільського господарства, продавець продовольчих товарів, водій, формувальник виробів будівельної кераміки, кухар, тракторист, підсобний працівник.

– Це професії, в яких роботодавці постійно подають вакансії, і є нестача кадрів. Найменш затребувані професії – для працівників із вищою освітою. У нас відбувається дисбаланс на ринку праці. Серед зареєстрованих у нас людей майже 76 відсотків від загальної кількості мають вищу освіту. А вакансій для цих людей приблизно 30 відсотків. Інші 70 відсотків вакансій – робітничі професії, а на обліку таких людей лише 10-15%, – пояснює пані Ольга.

Серед проблем, які виникають у роботодавців, – відтік кадрів за кордон, нестача кадрів через конкуренцію, висока плинність (довго не затримуються на роботі), застаріла матеріально-технічна база навчання.

– 72% роботодавців зазначили, що на їхню діяльність негативно вплинула пандемія. Найбільше втрат зазнав готельно-ресторанний бізнес. Зараз їхня робота потроху відновлюється. Через те, що були закриті кордони, багато кадрів повернулися в Україну і були працевлаштовані.

Роботодавці були цим задоволені. Проте коли кордони знову відкрилися, працівники повернулися на закордонну роботу, – додає Ольга Багрій.

Яка ситуація в країні

Зі слів керівника експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслани Березівської, у 2021 році найбільше побільшало вакансій у сфері продажу. Подібна тенденція, прогнозує вона, збережеться наступного року.

– За рахунок продуктового ритейлу і розвитку e-commerce буде й надалі збільшення вакансій. Зросте попит на фахівців із закупівель, логістів, працівників call-центрів, – пояснила вона.

Своєю чергою, експерт із працевлаштування Валентина Бардадим прогнозує, що попит зросте на робітників у сферах виробництва й аграрного бізнесу.

– У цих секторах завжди буде попит не тільки на вузькопрофільних фахівців (технологів, інженерів, розробників), але й на звичайний персонал. Це стосується робочих спеціальностей, де не потрібна вища освіта і куди може працевлаштуватися кожна людина, – сказала вона.
Д
о топ-5 за кількістю вакансій цього року також увійшли сфери маркетингу і реклами, де кількість пропозицій зросла на 68%.

Як повідомляють у grc.ua, у 2022-му зарплати також зростатимуть. Найімовірніше, найбільше зароблятимуть ті ж фахівці, що й у 2021-му: це "айтішники", топменеджери, працівники сфер консультування, нерухомості.

Отже, найбільш затребуваними в країні цього року будуть такі професії:

- IT-фахівці;

- лікарі, медсестри, фармацевти;

- спеціалісти з продажу, зокрема, менеджери з продажу В2В (бізнес для бізнесу, коли процеси купівлі-продажу відбуваються між компаніями);

- фахівці у сфері логістики і транспорту;

- маркетологи та спеціалісти у сфері PR;

- працівники фінансової сфери.

Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ каже, що провідну роль у 2022 році набуде персонал у сфері обслуговування.

– Сектор послуг буде розвиватися, і не завжди там потрібна вища освіта. Бо насамперед потрібні фахівці середньої ланки, – наголосив економіст.

Це і офіціанти, і співробітники готелів, адміністратори, рецепціоністи.

Також неймовірно потрібні в Україні представники інженерно-технологічних спеціальностей, працівники критичної інфраструктури. Це електрики, фахівці з каналізаційних систем та водопостачання, технологи харчової промисловості.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
16-01-2022, 08:55
Коментарів 0 Переглядів 1 908



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.