У приватних дитсадках та центрах розвитку дитини ціни дещо "кусаються", через це далеко не кожен може собі дозволити відвідування такого закладу.
Проте тут запевняють: перебування у них варте цих коштів. Адже дитина забезпечена усім необхідним для всебічного розвитку.
Що пропонують у приватних дитячих закладах Чернівців, йдеться у публікації "МБ" за 30 грудня, пише molbuk.ua
"Не змушують, а дають вибір"
До прикладу, в одному із приватних дитсадків, а точніше, центрі розвитку дитини у Чернівцях на вибір пропонують кілька видів: садок повного та неповного дня, за спеціальною програмою, двомовний тощо.
Тут у класі щодня присутній англомовний педагог, завдяки якому діти чують побутову мову англійською ("помий ручки", "принеси стільчик", "візьми ложку"…).
Серед переваг закладу вказують заняття з логопедом та психологом, медичний супровід, наявність охорони, підготовку до школи, вивчення мов.
У переліку творчих гуртків – заняття з акторської майстерності, кулінарії, малювання, музика. Є також і спортивні, як-от гімнастика, йога, плавання.
Щодо принципів роботи з дітьми, то на сайті закладу зазначають:
"Наше завдання – створити для дітей такі умови, в яких будуть розвиватися незалежність, самостійне мислення, повага і відповідальність, висока самооцінка. Надаємо дитині право вибору і таким чином стимулюємо розвиток навичок самодисципліни. Поважаємо статеві, вікові, національні і культурні відмінності", – йдеться у переліку принципів роботи дитсадка.
Чернівчанка Катерина спочатку водила свого синочка до державного закладу, потім перевела до приватного центру розвитку дитини. Стверджує, що різницю відчула відразу.
"Моя дитина її відчула зразу. Перше, що син сказав: "Нам не висипають іграшки на підлогу і кажуть: "Грайтеся!" А ми самі можемо вибирати". Це було для нього важливо", – зауважує матуся.
Щоправда, вартість відвідування такого закладу чимала: 8 тисяч гривень на місяць (повний день). Окремо треба ще заплатити за харчування.
"Володіють іноземною на рівні другокласників"
Інший приватний дитсадок приймає діток із 2-х років. Це мінісадок неповного дня: він працює з 9.00 до 14.00, без обіду та обіднього сну. Серед переваг вказує заняття з логопедом, психологом, підготовку до школи. Тут із дітьми вивчають англійську, є заняття з творчої майстерності, аплікації, вокалу, ліпки, малювання, музики, танців. Вартість на місяць – 3 тисячі гривень.
В іншому приватному дитсадку пропонують щодня заняття з англійської мови, читання, фізкультури, у старших класах – підготовку до школи. По тричі на тиждень – зустрічі з психологом та логопедом, гімнастика, двічі – майстер-класи. Вартість – від 2,5 до 7,5 тисяч гривень на місяць, залежно від виду абонементу. У ціну входять полуденок та перекус. З собою діти можуть приносити їжу або за додаткову плату замовляти страви з садочкового меню.
"Такі ціни, тому що мусимо оплачувати роботу вихователів, учителів, оренду приміщення, – пояснює засновниця закладу Альбіна Гоголь-Худяковська. – І то така вартість фактично не дає прибутку, але ми йдемо назустріч батькам і не хочемо її підвищувати. Але, повірте, ціна варта результату. До прикладу, наші випускники володіють англійською на рівні другокласників".
Що ж до державних дитсадків, то одна з їхніх найбільших переваг – менші витрати. За словами батьків вихованця молодшої групи одного з чернівецьких дошкільних закладів, за харчування вони сплачують близько 600 гривень на місяць. Ще 200 гривень на сезон – квартальні, а також у середньому 300 гривень на пів року на різні додаткові потреби, як-от, закупівля іграшок чи іншого інвентарю до садка.
"Зрідка, здебільшого раз на рік, нас можуть попросити здати якусь суму на ремонт приміщення нашої групи чи закупівлю ігрових елементів на майданчик. Зазвичай ця сума не перевищує тисячі гривень", – кажуть батьки вихованця.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
31-12-2021, 12:54
0
1 546