RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Протягом останнього року ринок праці суттєво змінився. Одних спеціалістів стало занадто багато, а деяких, навпаки, роботодавці не можуть знайти місяцями.

Які тренди будуть на ринку праці у 2022 році

Надія Омельченко, віцепрезидентка ІТ-Інтегратор, зазначила, що гібрідний домашньо-офісний формат роботи та перехід на нього стане, мабуть, основним трендом. Роботодавці, які претендують на статус найкращих, вже не можуть дозволити собі не використовувати його.

Також радикально зростатиме попит на перекваліфікацію та підвищення рівня цифрових навичок та здатності до колаборацій працівників – класний роботодавець повинен створити можливість перекваліфікації для персоналу у межах своєї компанії.

Олена Кірільєвніна, керівниця відділу по роботі з партнерами Jooble, виділила основні тенденції, які будуть на ринку праці у 2022 році.

Так, перш за все вона відмітила, що робочі руки залишаться у попиті серед роботодавців – пандемія дала чітко зрозуміти, що багатьом бізнесам без них функціонувати складно, тому вже півтора року ми спостерігаємо підвищену потребу в представниках робочих та лінійних спеціальностей.

Роботодавці будуть покращувати умови роботи та приводити рівень оплати відповідно до ринкової зарплатної медіани. Згідно з нещодавнім опитуванням Jooble, у 2022 році 48,9% роботодавців планують збільшити зарплати своїм співробітникам.

Ринок праці


Окрім цього, вже зараз ми бачимо тренд на офіційне працевлаштування із "білою" зарплатою, тому прогнозується певний спад трудових відносин у тіньовому сегменті економіки. Також розмір заробітної плати залишатиметься головним критерієм при виборі роботи для більшості категорій працівників.

- Цифровізація робочих процесів буде посилюватись. Зростатимуть вимоги роботодавців до рівня комп'ютерної грамотності кандидатів та їхніх умінь працювати з різними програмними продуктами. Також роботодавці все більше уваги приділятимуть наявності софт-скіллз у співробітників – так званим "м'яким" навичкам, що пов'язані із взаємодією з людьми та вмінням працювати в команді, – пояснила експертка.

Співзасновники рекрутингової аналітичної платформи Make it in Ukraine Шад Патерсон та Максим Уперяка, також розповіли у коментарі 24 каналу, що віддалена робота більше не буде вимушеним заходом. А от перегрітий ринок нікуди не дінеться.

"Перегрітий ринок – це шалений попит на досвідчених фахівців (на який не знаходиться достатньо пропозиції), високі зарплати та їх подальше зростання. Про цей тренд говорили цього року усі, але майже ніхто не вимірював рівень очікувань. Ми запитали учасників рекрутингового ринку, чого вони очікують наприкінці 2021 – на початку 2022, і більшість все ж схильні до подальшого продовження тренду:

- ринок залишиться перегрітим – 60%;
- перегріється ще більше – 30%;
- ажіотаж спаде — 10%", – впевнені експерти.

Владислав Гузь, лід з маркетингу та комунікацій в FS Holding та WP Merchandise, додав, що згідно з інформацією Licensing international, рекордні прибутки отримали компанії, які розробляють та дистрибутують ігри, влаштовують онлайн-змагання, а також індустрія кіно та музики.

Ці напрями мають великий потенціал для росту, тому влаштуватись на роботу до таких компаній буде гарним рішенням для кар'єрного росту.

Яких працівників бракуватиме


Анастасія Кисельова, фахівець з оцінки персоналу Jooble, повідомила, що зараз вже доволі багато IT-фахівців, але ринок ними не перенасичений. Всі вони, як зараз, так і найближчими роками, будуть необхідні через глобальний тренд на автоматизацію процесів.

Тренд переходу на гібридний або повністю онлайн-формат роботи змусив частину компаній шукати рішення для автоматизації процесів, які раніше виконувались вручну.

- Компанії, що працюють у фінансовому секторі, активно розвиваються, однак за пандемічні роки використання сучасних технологій, а відтак і їхній розвиток, суттєво пришвидшились. Наприклад, люди все частіше проводять оплати онлайн, частіше відмовляються від використання паперових грошей із санітарних міркувань. Тому на фахівців, які розробляють рішення у галузі фінансових технологій, і надалі зростатиме попит і вони зможуть розраховувати й на вищі заробітні плати, – наголосила Кисельова.

Анастасія Патрійчук, HR-менеджерка департаменту Agricultural Solutions компанії BASF, уточнила, що росте популярність і запит на пілотування дронами. Їх з'являється все більше на ринку, вони виконують найрізноманітніші функції (від обльоту полів до обробки дерев чи рослин). А тому професія пілота дрона стає все популярнішою.

Ринок праці

- Не втратять популярності агрономи – зміняться виклики цієї професії. Доведеться багато працювати з цифровими системами, точним землеробством, інноваційними препаратами, аби з одного боку зменшувати вплив на довкілля, а з іншого – продукувати високі врожаї, – зазначила Патрійчук.

Антон Ванін, Recruitment Team Lead в BAKOTECH, пояснив, що все пов'язане з діджитал-маркетингом буде розвиватися та набирати актуальності. Причому двигуном будуть технології — якісь нові рішення, тренди, підходи, які дозволяють отримувати значно більшу користь з уже знайомих професій та фахівців.

- Це ж стосується і розробки — мови програмування оновлюються, з'являються нові. Не дивно, що нові технології краще підходять поточному часу. Нові інструменти буквально з'їдають попередників, треба стежити за трендом і вчасно змінювати курс. Стабільно будуть потрібні юристи, економісти та інші класичні професії, які не генерують бізнес, але є необхідною умовою його функціонування в принципі, – розповів експерт.

Владислав Гузь додав, що без роботи у 2022 році точно не залишаться розробники, інтернет-маркетологи, smm-спеціалісти, логісти, працівники онлайн entertainment-індустрії, PR-спеціалісти та інші робітники, робота яких спрощує життя у світі, який зазнав змін.

Яких спеціалістів занадто багато

Надія Омельченко пояснила, що згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, найближчого часу зникнуть наступні професії: касири, кур'єри, охоронці, водії, секретарі, фасувальники, банківські працівники. Розвиток ІТ-технологій та автоматизація послуг призводить до того, що попит на спеціалістів зазначених професій йде на спад. Тому молоді варто зважати на це вже сьогодні.

Антон Ванін, уточнив, що також втрачатимуть актуальність монопрофесії. Такі монолітні великі посади як класичний маркетолог HR (який робить все), дизайнер (який робить все) та практично будь-хто – всі вони будуть розпадатися на дрібніші кристали, а потім доповнюватися уламками інших суміжних професій.

- Наприклад, все менше HR будуть займатися кадрами загалом, перерозподіляючи увагу, припустимо, на HR-бренд. Для цього знадобляться компетенції з різних аспектів маркетингу, піару, занурення та розуміння цілей бізнесу та вміння будувати довгострокові стратегії. Іншими словами, більш вузькопрофільні фахівці більше не зможуть одноосібно закривати якийсь глобальний кластер, зате кожне окреме завдання буде опрацьовуватися краще і з глибшим розумінням того, частиною якого процесу воно є, навіщо це потрібно і що буде далі, – додав Ванін.

Він уточнив, що у результаті на зміну старим професіям прийдуть нові, а головною відмінністю буде коло питань та проблем, які закриватиме цей фахівець.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
29-12-2021, 23:48
Коментарів 0 Переглядів 1 674


Фото ілюстративне

Всі відповідні служби виїхали на місця падіння уламків.

Художник Іван Салевич задонатив Віолетті суму на цілий дрон-камікадзе
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



Чому про гуманітарні швидкі допомоги з Італії мовчать фігуранти справи?

Швидкі допомоги нібито направили на фронт, але доказів цьому ніхто не хоче надавати
ВІДЕО Переглянути все відео

Живуть весело, дружно й ніколи не сваряться

"Країна Мрій" – це справжня казкова територія з сучасними атракціонами на будь-який смак. Тут є багато цікавого: велика батутна арена, лазертаг, лабіринт, інтерактив, ніндзя-парк, тарзанка та багато іншого. Для наймолодших гостей є спеціальна дитяча зона з атракціонами, адаптованими до їхнього віку.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

Втомлюєтеся від нудного перебування в чергах для проходження медичного огляду? Ми маємо для вас відмінну новину! Тепер у Чернівцях доступна нова послуга - медичний огляд, який займе менше 30 хвилин!