Ще з часів СРСР медики встановлювали діагнози "Вегето-судинна дистонія" (ВСД) або або нейро-циркуляторна дистонія (НЦД). Хоч на початку 90-х років вони визнані застарілими і не відповідають Міжнародній класифікації хвороб, деякі лікарі так звикли до цих діагнозів, що і досі їх встановлюють.
Про це заявив лікар-невролог, психіатр вищої категорії Євген Скрипник на своїй сторінці у Facebook.
"Коли пацієнти приходять до лікаря і скаржаться на загальну слабкість, запаморочення, головні болі, пітливість, серцебиття, неприємні відчуття у ділянці грудей, коливання артеріального тиску, знижений тиск, відчуття тривоги, порушення концентрації уваги і т.д. Лікар скеровує людину на обстеження (аналіз крові, обстеження щитовидної залози, ЕКГ і т. п.). Органічних уражень, порушень органів не виявляють і встановлюють вищезгадані діагнози", - пояснив медик.
За словами лікаря, ці діагнози були введенні в СРСР в 50-х роках та на початку 90-х визнані застарілими, та які не відповідають Міжнародній класифікації хвороб.
"Найбільше за симптомами діагнози, які не існують, ВСД або НЦД, відповідають Соматоформній вегетативній дисфункції F45.3 та лікується психіатрами і психотерапевтами. Дуже часто на фоні Соматоформної вегетативної дисфункції виникають так звані, симпато-адреналові кризи, вони ж панічні атаки. Тобто неконтрольоване виділення в кров гормону-адреналіну з відповідною симптоматикою (страх смерті, тривога, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, головокружіння, нестача повітря тощо)", - підсумував лікар.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-12-2021, 15:18
0
2 499