Альона Гуменна-Балан – мама двох маленьких хлопчиків. Щоб не нудьгувати у декреті, вона почала займатися в’язанням. Почала із шапочок для сина, а зараз вже має свій онлайн-магазин та створює в’язані іграшки.
Жінці – 29 років, вона родом із Клішківців, зараз живе в Чернівцях. Має економічну та технічну освіту, йдеться в матеріалі "МБ".
"Почала із в’язаних шапочок"До декрету Альона працювала майстром виробничого навчання в Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг. Коли народила дитину, вирішила виділити вільний час на улюблену справу.
Під час першої вагітності жінка почала в’язати шапочки для майбутньої дитини. Розповідає, що справу цю добре знала ще зі шкільних років, а коли взяла в руки шпиці, то одразу ж почало виходити.
– Коли пішла в декрет, стало трохи сумно, не знала як провести вільний час. Тож почала в’язати для майбутнього малюка шапочки, жилетики. Мої подруги і знайомі побачили ці роботи в соцмережах, де я ділилася фото, і почали в мене робити замовлення на в’язані речі. Я створила сторінку в інстаграмі, назвала @aliona_b_knitting. Тоді й почала цим ще активніше займатися. Моя мама також в’язала, але гачком у техніці амігурумі. Я попросила, щоб вона і мене навчила в’язати іграшки. Спробувала – і почало вдаватися. Спочатку вони виходили не дуже досконалими, трошки кривими. Але мені сподобалася ця справа. Згодом набила руку, почали виходити дуже гарні іграшки, – розповідає Альона.
Спочатку жінка робила іграшки для синочків Максимка та Дмитрика, а згодом почала виготовляти продаж. Виконувати замовлення Альоні допомагає мама.
– Для іграшок ми використовуємо тільки якісні, нешкідливі матеріали, які не викликають алергії, – зазначає жінка.
"Замовили корову для шефа"Каже, що найчастіше ці іграшки обирають для дітей. Але є й ті, хто купує в подарунок коханій людині, мамі чи близьким.
– Дуже часто люди обирають іграшки із фото на мої сторінці в інстаграмі. Деякі люди самі шукають іграшку в інтернеті чи придумують і замовляють. В мене був випадок, коли працівники однієї фірми замовили своєму шефу корову. Фірма у них називалася "Вака", що із румунської означає "корова". Та переважно замовляють зайчиків, ведмедиків. Буває, що з’являються термінові замовлення, до хрестин, наприклад, тоді робота в нас "кипить". Та ми все встигаємо, – розповідає жінка.
– Коли ми лише створили сторінку, були здивовані, що люди самі нас знаходили завдяки "сарафанному радіо". Ми з мамою ходили на різні ярмарки, як-от, до Дня міста, тож люди нас знали, ми давали свої візитівки.
На в’язання однієї іграшки йде два-три дні. Зараз до свят в Альони та її мами Тетяни з’являється дедалі більше замовлень.
Окрім іграшок, Альона почала створювати і подарункові набори для діток.
– Це набори із харчового силікону. Я додала їх в асортимент, коли народився мій другий син. Хотіла купити для нього гризунець, щоб він гриз його, коли прорізуються зубки. Купила фурнітуру для нього і створила сама. Дитині він дуже сподобався. У мене серед підписників було багато матерів і вагітних, які купували їх для діток. Потім додала посуд із харчового силікону. Він безпечний для малюків, в нас є сертифікати якості від постачальника, – каже жінка.
– У такий набір можна додати іграшку, гризунець, нагрудники, посуд дитячий, тримач для соски чи плед. Замовник повідомляє, для дитини якого віку має бути подарунок, і ми вже відповідно до віку складаємо набір, – каже майстриня.
Ціни на іграшки Альона намагається не ставити високі. Враховує вартість матеріалів, які йдуть на виготовлення виробів. Ціни варіюються від 80 до 450 гривень. Усе залежить від розміру.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-12-2021, 20:20
0
2 105