Зима, яка в наших широтах супроводжується снігом і морозами, вже настала. Перебудуватися з теплих сонячних днів на холодні і сирі дуже не просто. Наш організм потребує тепла і спокою.
Для справжніх "мерзляков" - є поради, як зігрітися в холодну пору року. Про це повідомляє РБК-Україна.
Як не мерзнути взимку: ТОП 10 секретів1. Дихайте носомЯкщо на морозі дихати через ніс, то у повітря, що потрапляє в легені на вдиху, буде більше часу, щоб зігрітися. На виході цей же повітря віддасть тепло організму.
2. Правильні напоїТе, що алкоголь зігріває - просто міф. Не зігріє в мороз і чашка кави. Краще пити трав'яний чай, чай з імбиром або лимоном, а також гарячий шоколад. Хороший рецепт для согревния: стакан яблучного соку, додати половину чайної ложки кориці, доведіть до кипіння і пийте. Якщо не боїтеся зіпсувати фігуру, їжте в прикуску шоколад або солодкий батончик: швидкі вуглеводи дадуть вам енергію для вироблення тепла.
3. Багатошаровий одяг
Багатошаровий одяг відмінно зберігає тепло – краще одягнути кілька шарів порівняно легкого одягу, ніж одну теплу. Одяг не повинна бути затісною. У морозні дні намагайтеся одягати речі, виготовлені з натуральних тканин. Термобілизна – це те, що треба. Взуття не повинно бути тісним. Не перетягуйте ноги туго шнурками. Якщо руки, ноги і голова погано утеплені, замерзнете набагато швидше.
4. Ніяких прикрасВ мороз не рекомендують носити прикраси. Будь-які: і золоті, і срібні. І персні, і сережки, і навіть окуляри. До того ж кільця на пальцях затрудняють нормальну циркуляцію крові.
5. Тепла ванна
При переохолодженні добре допомагає тепла ванна. Якщо тіло сильно замерзло, наберіть у ванну воду кімнатної температури. Треба поступово додавати гарячу воду. Відразу лізти в гарячу ванну заборонено. По-перше, це серйозний стрес для судин, по-друге, велике навантаження на серце, в-третіх-може бути боляче.
6. Оволодійте технікою туммімЦе метод візуалізації, коли психологічний настрій сильніше фізичних потреб. Наприклад, сидячи на снігу чернець представляє, як в його тілі зароджується полум'я, воно розгорається і починає заповнювати тіло. Нарешті внутрішній жар виривається назовні. Ефективність туммім доведена, це не просто міф.
7. Харчування по-зимовомуНе виходьте з дому, не поївши. Калорійна гаряча їжа, особливо рідка – наприклад суп, дає людині енергію для зігрівання і дозволяє уповільнити тепловтрату на морозі. До речі, в холодну пору року можна з'їдати в день на 400 калорій більше. Якщо продовжувати харчуватися як влітку, можна заробити синдром хронічної втоми. І, найголовніше, не забувайте про спеції: імбир, кориця, карі, перець, кмин і часник – вони зігрівають майже моментально.
8. Не нервуйтеСтрес діє на наш організм так само, як мороз. А якщо ви будете нервувати на морозі - переохолодитися подвійно.
9. РозслабтесяНа морозі люди інстинктивно зіщулюються і скукоживаются, а потрібно, навпаки, розслабити м'язи і розправити плечі – стане тепліше.
10. ЗагартовуйтесяЗагартовані люди спокійно переносять навіть найлютіші морози. Почніть поступово загартовуватися вже зараз.
ТОП 4 міфи про зігрівання на вулиціМіф 1: Зі зниженням температури повітря, знижується температура тіла.Варто зазначити, що спочатку твердження про те, що на морозі людина має грітися, не є правильним.
У холодну пору людині не обов'язково грітися, треба лише зберігати те тепло, яке дає нам організм – людина це теплокровне створіння, тобто у нас постійна температура тіла, яка не така вже й низька.
І все ж тепло здатне покидати наш організм доволі швидко. Це зазвичай відбувається за високої вологості повітря – таке повітря має кращу теплопровідність, ніж сухе.
Людина втрачає тепло свого тіла набагато швидше при снігопаді, і температура повітря при цьому може бути лише -1 градус, і все через вологе повітря.
При снігопаді, коли на вулиці -1 градус, ви за 5 хвилин втрачаєте стільки ж тепла, скільки в ясну погоду за температури – 10 градусів цілих 15 хвилин.
Міф 2: Алкоголь допоможе зігрітися.Міцні напої ще жодного разу нікого не зігрівали в мороз, скоріше навпаки – охолоджували. Усе це тому, що спирт в організмі розширює периферичні кровоносні судини, зокрема ті, що під шкірою людини.
Зі збільшенням діаметра судин, збільшується і віддача тепла. Згідно з медичними дослідженнями, 85% небезпечних обморожень відбуваються саме в випадках сильного алкогольного сп'яніння.
Міф 3: Коли холодно, одяг і взуття мають бути щільним до тіла.Організм нагріває щільно надягнений одяг, і той, у свою чергу, незалежно від матеріалу, майже одразу віддає тепло.
А якщо між шкірою тіла і одягом є шар повітря, то це повітря накопичує тепло і зберігає його надовго, а отже, процес віддачі повітря в довкілля істотно сповільнюється.
Варто також заначити, що треба надягати той одяг, в якому ви не спітнієте, бо вологе повітря має більшу теплопровідність, ніж сухе краще. Якщо ви спітнієте, ви почнете швидше втрачати тепло вашого тіла.
Міф 4: Щоб зігрітися, треба потримати замерзлі частини тіла біля вогню, радіатора або під гарячою водою.Робити це не варто тому, що різке підвищення температури викликає загибель клітин, і в результаті ви можете помітити на вашій замерзлій частини некроз.
Якщо ви змерзли, температуру тіла варто відновити поступово, Мможна потримати частину тіла в холодній воді (її температура завжди вище, ніж на вулиці). Далі можете зробити воду трохи тепліше. А щоб зігріти організм зсередини, поїжте теплу їжу і попийте теплий чай.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-12-2021, 22:52
0
2 161